Ana Sayfa Haberler Dünyaca Ünlü Warner Music Group’un Seçimi Bu Metaverse Coin Oldu!

Dünyaca Ünlü Warner Music Group’un Seçimi Bu Metaverse Coin Oldu!

0
Dünyaca Ünlü Warner Music Group'un Seçimi Bu Metaverse Coin Oldu!

Warner Music Group (WMG) Perşembe günü yaptığı açıklamada, metaverse’e The Sandbox aracılığıyla gireceğini duyurdu, şirketin müzik odaklı bir tema parkı kurması planlanıyor..

Merkezi New York’ta bulunan ve Atlantic, Warner Records, Elektra ve Parlophone gibi plak şirketleri de dahil olmak üzere bir dizi popüler müzik şirketini bünyesinde bulunan küresel bir müzik şirketi olan Warner Music Group, Sandbox Metaverse’de bir ‘Konser Tema Parkı’ açmayı planlıyor.

Bir basın açıklamasına göre, sanal tema parkında müzik şirketinin sanatçı listesindeki popüler müzisyenler arasından Ed Sheeran, Bruno Mars, Dua Lipa ve Cardi B gibi yıldızların bulunduğu “konserler ve müzikal deneyimler” yer alacak. Yani bu ortaklık bu büyük yıldızların metaverse ile tanışmasını sağlayacak.

Tema parkının yanı sıra The Sandbox, hayranların potansiyel festival alanına bitişik sanal mülkler satın almaları için Mart ayında bir LAND satışına ev sahipliği yapacak.

WMG’nin dijital şefi ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Oana Ruxandra, CoinDesk’e verdiği bir röportajda ortaklık ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Şu anda Web 3’e ve onun müzik üzerindeki etkisine oldukça odaklanmış durumdayız…. Spotify geldiğinde de aynı şey yaşanmıştı. Arkada bırakılmak istemiyoruz, fırsatı yakalayıp sürücü koltuğunda olmak istiyoruz.”

WMG, izleyicilerini sanal dünyalar aracılığıyla etki alanlarını genişletmeye çalışan ilk büyük müzik şirketi değil. Ekim ayında metaverse oyunu Decentraland üç günlük bir sanal müzik festivaline ev sahipliği yaptı. Hatta Snoop Dog gibi sanatçılar da Eylül ayından bu yana The Sandbox’ta sanal toplantılar düzenlemekle meşgul.

Kimse bir şirketin meteverse’e girişinin tam olarak neyi kapsadığından emin olmasa da,  The Sandbox ve Decentraland gibi sanal gerçeklik platformlarıyla ortaklıkların güvenli bir başlangıç noktası olduğu oldukça açık.

Türkiye saati ile yaklaşık sabah 7:00’da başlayan yukarı doğru bir tırmanışla birlikte bugün 3.54 seviyelerine kadar yükselen Sandbox’ın SAND tokeni yazım sırasında, son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 9 artışla 3,40 dolardan işlem görüyor.

Yine bugün erken saatlerde platform, metaverse start-up’ları için 50 milyon dolarlık bir kuluçka programı duyurdu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın