Dünyaca Ünlü Ekonomi Yazarı Neden Bitcoin Destekçisi Olduğunu Açıkladı

Ünlü gayrimenkul ve altın yatırımcısı aynı zamanda “Rich Dad Poor Dad” kişisel finans kitaplarının yazarı Robert Kiyosaki nihayet mevcut ekonomik durgunlukta neden BTC aldığını ve neden BTC satın alıp bu konuda tweet atmaya devam ettiğini açıkladı.

Gayrimenkul, Altın, Gümüş ve BTC

Robert Kiyosaki sık sık iyi bir yatırımcının sevdiği şeylere para yatırması gerektiği tezini vurgular. Tüm zamanların en iyi 10 kişisel finans kitabından biri olan “Rich Dad Poor Dad”, finansal okuryazarlık (finansal eğitim), finansal bağımsızlık ve varlıklara yatırım yaparak, gayrimenkul yatırımıyla zenginlik kazanmanın önemini savunan bir kitaptır.

Kiyosaki son tweetinde, Bitcoin‘e verdiği desteğin, kariyerine başladığı gayrimenkullere benzer şekilde, ilk ilgi alanından geldiğini söyledi.

Kiyosaki, çocukluğundan beri gayrimenkulü sevdiğini söyledi, daha sonra altın ve gümüş yatırımlarını genişletti. Daha önce, Fed’in ekonomiyi yeni basılmış dolar ile doldurmaya devam etmesi nedeniyle, Bitcoin’in mevcut finansal krize karşı iyi bir çit olabileceğini birkaç kez söylemişti. Kiyosaki sık sık okuyucularına sevdikleri şeyi bulmasını, çalışmasını ve sonra bu şeylere yatırım yapmasını öneriyor. Kiyosaki şunları söyledi:

“İnsanlar “Sevdiğin şeyi yap” der. “SEVDİkLERİnE YATIRIM” da önemlidir. Ben, hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları veya ETF’leri sevmiyorum. EĞER SEviyorsanız, ONLARA Yatırım YAPIN. 9 yaşından beri gayrimenkulü seviyorum, 25 yaşından beri altın ve gümüş, bugün Bitcoin’i seviyorum. Sen neyi seviyorsun?”

Bunun yanında bir başka aktif Bitcoin destekçisi, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams, son zamanlarda favori yatırım araçları listesinin Robert Kiyosaki’ninkiyle benzer olduğunu itiraf etti.

Son olarak Kiyosaki, ABD’de George Floyd’un ölümünün ardından yaşanan olaylarla ilgili, ırkçılık sorununun var olduğunu ve geçmişte siyahi insanlara uygulanan ırkçılığa şahit olduğunu itiraf etti. Ünlü yatırımcı, ırkçılığın ona daha iyi bir insan olmak için ilham verdiğini ekledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.