Dünya Değişiyor, Para Dijitalleşiyor! Peki, Sen?

0
Adını sıkça duyduğumuz kripto paralar çeşitli formları ile hayatımıza girmeye devam ediyor. Blockchain gibi yeni nesil bir teknolojinin evlatları olan kripto paralar, geleceğini garanti altına almışa benziyor.

Kripto paralar bir çok formu ile hayatımızı sarmaya devam ediyor. Özellikle yatırım aracı olarak kullanılan kripto paralar, yüksek likiditeleri nedeniyle, birçok kişinin ilgisini çekiyor. Bunun yanında ödeme sistemi olarak kullanılan kripto paralar, giderek fonksiyonlarını kuvvetlendiriyor. Eğlence sektöründe de bulunan kripto paraların en yaygın kullanışı, taraftar tokenleri. Ülkemizde Galatasaray’ın öncülük ettiği bu projede, taraftarlar Galatasaray’ın kripto parası olan taraftar tokenine sahip olabilecek. Taraftarlar, bu token ile Galatasaray’ın kararlarında oy kullanma hakkı elde edebilecek.

Bütün bunların yanı sıra Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri, Euro ve doların dijitaleşmesi için tartışmalara başladı. Çünkü lider kripto para birimi Bitcoin veya Facebook’un çıkarmaya hazırlandığı Libra, yeni teknoloji ve sağladığı bir çok kolaylık ile rezerv para olma yolunda en büyük iki aday.

Dünya değişiyor ve bu değişime para da ayak uyduruyor. Şu an için genellikle kağıt veya madenden yapılmış parayı kullansak da, yakın gelecekte paranın ham maddesi sadece yazılım olacak. Hepimizin hayatını oldukça fazla meşgul eden paranın değişimini anlamamız, onun bizimle kalmasını sağlamamız açısından çok önemli.

Son olarak yeni açmış olduğumuz Twitter hesabından bahsetmek istiyoruz. Bu hesapta kripto paraları genel olarak konuşuyor, Bitcoin ve altcoinlerin analizini yapıyoruz. Blockchain ve geleceği de tartışacağımız bu hesabı takip etmenizde büyük yarar olabilir. Hesabımız: Coin Evreni (@CoinEvreni): https://twitter.com/CoinEvreni?s=08 linkteki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın