Dönüm Noktasına Ulaşan Altcoin’de Yakımlar 11 Milyara Ulaştı!

0
Dönüm Noktasına Ulaşan Altcoin'de Yakımlar 11 Milyara Ulaştı!
  • Blok zincirinin üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin değeri konusunda 5 trilyon dolar dönüm noktasını aşan altcoin projesinde, yakım oranları ise 11 milyara ulaştı.

Tron (TRX) kripto ekosistemindeki çoğu trader işlemlerinin halletmek için ağa akın ettiğinden, platform Toplam Transfer Değeri’nde yeni bir kilometre taşına ulaştı. Bu başarının, yüksek verimli ve düşük maliyetli hizmetlerine artan ilgiyi vurguladığı düşünülüyor.

Bu gelişmelerin yanı sıra, Tron’un başkanı Justin Sun, 28 Ekim 2021’den bu yana 11 milyardan fazla TRX’in yakıldığını açıkladı. Dolaşımdaki toplam TRX sayısı şu anda 71.6 milyar dolar.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, TRX yakımı, fiyatı uzun vadede artırmak için token’ın toplam arzının azaltıldığı bir süreçtir. Bu işlem genellikle arzı azaltarak ve talebi artırarak token fiyatındaki artışı desteklemek için yapılır.

USDD Stablecoin Tron Network tarafından yakın zamanda blok zincirine tanıtıldı. Bu yeni stablecoin’in özü çoğunlukla Terra’nın UST bakım şemasını taklit ediyor, bu da blok zincirin artık daha yüksek bir yakım hızı beklediği anlamına geliyor.

Yakımlar sürdürülebilir bir ekosistem inşa etmenin taadhhüdü

Tron Network, yakımların uzun vadeli, sürdürülebilir bir ekosistem inşa etme taahhüdünü göstermenin harika bir yolu olduğuna inanıyor. Ek olarak, onların topluluğumuza aldıklarını geri vermelerini de sağlıyor.

Her USDD’nin basılması, 1 dolar değerinde TRX’in yakılmasına neden olur, bu da USDD arzını genişletir. Bu genişleyen ve azalan arz ile Tron, stablecoin’in fiyatını 1 dolarda kontrol edebilir.

TRON, web tabanlı özellikler, uygulama mağazaları veya müzik siteleri gibi geçişleri ortadan kaldırarak içerik oluşturucuları ve izleyicilerini daha doğrudan birbirine bağlamayı hedefliyor. Bunu yaparken, içerik oluşturucuların aracılara daha az komisyon kaybedeceği umuluyor. TRON ayrıca kullanıcıların içeriği doğrudan blok zincirinde indirmesine ve depolamasına izin vermeyi planlıyor.

Tron ekosistem genelinde kendisini geliştirmeye devam ediyor

Crypto Carbon Ratings Institute (CCRI) tarafından hazırlanan bir rapora göre, Tron ağının düşük enerji gereksinimleri, onu en çevre dostu blok zincirlerinden biri yapıyor.

Bunun yanı sıra Tron’un blok zinciri kaşifi TronScan, Tron blok zincirindeki toplam transfer değerinin şu anda 5.2 trilyon dolar olduğunu belirtiyor. Bu rakam sektördeki en yüksek transfer değerlerinden birini temsil ediyor. Sun, başarıyı “blok zincirinin gücüne” bağladı.

TRON sadece bir kripto para biriminden daha fazlası olmak için çalışmaya devam ediyor. Merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) oluşturmak için kullanılabilen eksiksiz bir blok zinciri ağı olan ve dünyanın en büyük blok zinciri tabanlı işletim sistemlerinden biri olan TRON Protokolü kullanıcılarına yüksek ölçeklenebilirlik, kullanılabilirlik ve işlem hacmi sunuyor.

Tron, 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana muhteşem bir büyümeye tanık oldu. Dört yıl sonra, ağ 109 milyondan fazla hesaba sahip. Yalnızca 10 protokole ev sahipliği yapmasına rağmen, DefiLlama’dan alınan verilere göre toplam kilitli değere (TVL) göre ikinci en büyük blok zinciri olmaya da devam ediyor. Yazım saati itibariyle Tron, mevcut 5.72 milyar dolarlık TVL ile Binance Smart Chain, Avalanche, Polygon ve Solana’yı geride bırakıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın