Donanım Cüzdanı Ledger, Masaüstü Uygulamasını Etkileyen Zararlı Bir Yazılım Buldu

0

Büyük donanım cüzdanı üreticilerinden biri olan Ledger tarafından yapılan resmi açıklamada, Ledger’ın masaüstü yazılımını hedef alan bir zararlı yazılım tespit edildiğinin bilgisi paylaşıldı, Ledger kullanıcılarının bu zararlı yazılıma karşı dikkatli olmalarını istedi.

Ledger tarafından yapılan, Twitter açıklamasında şirket şu açıklamalarda bulundu:

UYARI: Ledger’in orijinal masaüstü uygulamasını zararlı bir uygulama ile değiştiren bir yazılım tespit ettik. Bu olaydan etkilenen veya etkilenmiş olan müşterilerimize, 24 kelimeden oluşan kurtarma şifreleri girmeleri istendi. Bu kurtarma şifreleri isteme süreci, sahte bir güncellemenin sonunda olmaktadır. Lütfen bu konuda dikkatli olun.

Ledger, bu yazılımın Windows alt yapılı bilgisayarlarda olduğunu vurgularken, her ne kadar uyarı yapılsa da, şu an için kesin olarak etkilenen sadece bir bilgisayar olduğunu da açıkladılar.

Ledger, bu zararlı yazılımın yüklendiği anda hackerların, kullanıcıların kontrol ettiği kripto paralarına erişim sağlayamadığı bildirilirken,24 kelimeden oluşan kurtarma şifresinin girildiği anda kontrolün hackerların eline geçebileceği uyarısında bulundu.

Zararlı yazılımın kendi web siteleri ya da programlarından yüklenmediğini bildiren Ledger yetkilileri, bu sorun için henüz olarak tam kaynağın nereden geldiğini bilmediklerini de bildirdi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın