Haberler Manşet

Dolar ve Euro’da Hareketli Saatler Sürüyor

single-image

Ülkemizde döviz çok hareketli saatler yaşıyor. Türkiye saati ile 14:50’da Dolar kuru 5.83 seviyesinde bulunuyor. Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yapacağı hareket nedeniyle Amerika ile yaşanan diploması trafiği, kuru olumsuz etkiledi. Kur dün öğle saatlerinden itibaren yaklaşık %2 değer kazandı.

Fırat’ın doğusuna yapılacak olan harekat Türkiye’de diplomasi trafiğini arttırdı. Diplomasi trafiğinin artması ile beraber kurda da hareketlilik arttı. Türk lirası ABD doları karşısında yaklaşık %2 değer kaybederken, aynı oranda da Euro karşısında değer kaybetti.

ABD kanadından gelen tehditler ve NATO üyeliğinin askıya alınması söylemleri Türkiye’de kuru yukarı yönlü hareket ettirdi. Sıcak gelişmelerin artması beklentisi, gelecek günlerde kurdaki hareketliliği arttırabilir.

Haberin yazılma saatinde dolar kuru 5.83, Euro kuru 6.40 ve küresel piyasalarda spot altın 1500 dolar civarında seyrediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz