Dolar Kuru Ne Kadar? Tarihin En Güçlü Doları!

Dolar kuru Türkiye saati ile 13:30’da 5.83 bandında bulunuyor. Gün içinde en düşük 5.81, en yüksek ise 5.85 seviyesinde bulunan dolar kuru, piyasaların kapalı olması sebebiyle stabil devam ediyor. Piyasaların açılması ile beraber doların yapacağı hareket merak konusu. Konuya dair bütün detaylar haberimizde.

Tarihin En Güçlü Doları

ABD başkanı Donald Trump Twitter’dan yaptığı açıklamalar ile Fed’e sert şekilde yüklendi. Başkan, Fed’i güçlenen dolar karşısında hiç bir şey yapmamak ile suçluyor.

Euro dolar karşısında eriyor. Avrupa bu sayede ihracat ve üretim yapıyor. Fed konu ile ilgili hiç bir adım atmıyor. Dolarımız şu anda tarihin en güçlü konumunda. Kulağa çok hoş geliyor değil mi. Bizim tarife sorunumuz yok, bizim Fed sorunumuz var. Onların hiç bir fikri yok. Eğer Fed faiz indirimine giderse, uzun bir dönemdeki en büyük borsa artışına sahip oluruz.

ABD başkanı Donald Trump Fed üzerindeki baskılarını bir hayli arttırmış durumda. Bu baskıları ne kadar dayanır Fed merak konusu. Ama nihayetinde faiz indirimi gelecektir. Gelecek hafta, iyileşen Ticaret Savaşları ile beraber doların bir miktar geri çekilmesi muhtemel gözüküyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.