Dolar Kuru Düşüşe Geçti

  • Dolar Kuru Düşmeye Başladı

  • Dolar kuru Asya piyasalarındaki Çin kaynaklı dalgalanmalar sebebiyle oluşan Flash Crash sonrası, önceki günlere göre daha sakin bir hareket izliyor. Hafta başı gece saatlerinde 6.40 seviyesine kadar çıkmıştı dolar kuru. Bu seviyeden sonra ülkemizde bugün 5.80’nin altına tekrardan geriledi.

ABD ile Çin arasında süren ticaret savaşında tansiyonun artması ile fırlayan ABD doları, ilişkilerin iyileşmesi ile normale dönmeye başladı. ABD kanadından yapılan iyimser açıklamalar doların ateşini söndürdü. ABD başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada, Çin ile ilişkilerin kurulabileceğini ve Pekin yönetiminin bu konuda samimi olduğunu söyledi.

İhracata dayalı ekonomisi olan Çin Halk Cumhuriyeti, bu savaşın tansiyonun yükseldiği dönemlerde büyük zarara uğruyor. Son günlerdeki bu kur manipülasyonuna karşı Yuan fiksingi beklentilerin üstünde gelerek iyimser havaya destekde bulundu.

Sonuç olarak 28 Ağustos gününe 5.83 seviyesinden başlayan dolar kuru, ilerleyen saatlerde 5.79 seviyesine kadar düştü. Euro kuru dolara göre daha az değer kaybederek 6.44 seviyesinde bulunuyor. Altın ise %0.20 değer kazandı ve küresel piyasalarda 1545 dolara alıcı buldu.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.