Doğru Tahminleriyle Tanınan Analist: Bitcoin 15.000 Dolar’a Düşebilir!

Bitcoin geçtiğimiz hafta dikkat çeken bir yükselişe imza attı. Seçim nedeniyle tetiklenen haftalık 13.300 dolar’lık düşük seviyelerden bu yana, kripto para 15.975 dolar’a kadar yükseldi. Bunun yanında önde gelen kripto para %50 ve yalnızca son yedi günde ise %10’un üzerinde değer kazandı.

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı şu anda 15.600 dolar ve Bitcoin son birkaç gündür hafif bir geri çekilme ile karşı karşıya. Bitcoin’in düşüşü, sermaye BTC kârlarından diğer kripto para birimlerine dönüştüğü için, altcoin fiyatlarında bir yükselişe neden oldu. Bitcoin şu an 15.000 dolar aralığında güven veren bir performans gösteriyor fakat, bazı piyasa uzmanları daha fazla geri çekilmenin yaşanabileceğini düşünüyor.

Bitcoin’in Mart ayında V şeklinde bir tersine dönüş göreceğini tahmin eden kripto para analisti, 6 Kasım’da aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafik, kripto para biriminin şu anda azalan bir kanal modelinin ortasında işlem gördüğünü gösteriyor, bu da kısa süre içinde 15.000 dolar’a doğru hareket olacağını ortaya koyuyor. 15.000 dolar mevcut fiyata oldukça yakın ancak yine de mevcut seviyelerden kayda değer bir geri dönüşe işaret ediyor.

Bunun yanında grafik, Bitcoin’in 15.000 dolar bölgesine geri döndükten sonra, 2018’in başından bu yana ilk kez 16.000 dolar’ın üzerine çıkacağını gösteriyor. Grafik, Bitcoin’in kısa vadeli düşüş eğilimini kırarak ve kısa vadede bazı önemli teknik seviyeleri geri kazanarak bunu yapacağını gösteriyor.

Kripto para piyasası genel itibariyle uzun vadede bir yükseliş öngörüyor. Fakat şu an için Bitcoin’in önemli bir direnç seviyesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyebiliriz. Acele etmemekte ve riskten kaçınmamakta fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.