Dogecoin’den Yeni Rekor Geldi! İşte Yükselişin Olası Nedenleri

0

Kripto para piyasasının en çok konuşulan coin’lerinden Dogecoin, birkaç saat önce yeni bir rekor fiyata ulaştı. 1 dolar’lık hedefine giderek yaklaşan DOGE, son ATH’sini bu sefer 0.7376 dolar olarak belirledi.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal medyada daha çok DOGE paylaşımı  yapması ve SNL’de Dogecoin’den bahsedileceği beklentisi şaka kripto parasını yeniden uçuşa geçirdi.

DOGE, bir önceki ATH’sinden sonra 0.6 dolar’ın altına kadar düşmüştü, ancak sonrasında boğalar yeniden harekete geçti. DOGE birkaç saat içinde %22’den fazla değer kazanarak yaklaşık 0.74 dolar’a kadar çıkmayı başardı. İlginç bir şekilde, bu fiyat artışı Elon Musk kripto parayla ilgili artan sayıda Twitter paylaşımı yaptığı sırada geldi.

Dahası, milyarder bu hafta sonu NBC’de yayınlanan Saturday Night Live’a ev sahipliği yapacak ve burada DOGE’dan bahsetmesi bekleniyor. İşte bu beklenti de fiyatı artırmış olabilir.

Fakat bu gibi durumlarda, beklenen gelişme yaşandıktan sonra genellikle sert bir düşüş yaşandığını görürüz. Yatırımcıların bu noktada dikkatli olmasında fayda var. Şimdilik hedef 1 dolar olsa da, yatırımları hedeften önce elden çıkarmak mantıklı bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Unutmayın, 1 dolar beklentisi olan tek yatırımcı siz olmayabilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın