Dogecoin, Theta, Binance Coin Sahibi Olan Yatırımcıları Bu Hafta Neler Bekliyor

0

19 Mayıs’taki piyasa düşüşünün ardından; DOGE, THETA ve BNB gibi popüler altcoinlerde artan yatırım girişleri ve işlem hacminin de gösterdiği üzere, kripto trader’larının odağı Bitcoin birikiminden altcoin ticaretine kaydı. CoinMarketCap istatistiklerine göre, Bitcoin’in fiyatı 38.000 dolar seviyesinin altında bir aralıktayken, bu altcoinler son 24 saat içinde fiyat artışı kaydetti.

DOGE’un fiyatı, yazım sırasında yaklaşık %24’lik kazancın ardından 0.39 dolar seviyesine ulaştı. Bu yükseliş, büyük ölçüde düşüşten sonra gerçekleşen bir toparlanma gibi görünüyor. Bununla birlikte, sosyal hacmi geçen hafta %30’dan fazla düşmesine rağmen şaka coin çılgınlığı önemini koruyor. Fiyattaki geri geri dönüşünü, satış baskısına direnen ve DOGE’nin yükseliş söylemini destekleyen büyük yatırımcıların talep ve birikimindeki artış izledi.

Yukarıdaki grafik, düşüşten bu yana çoğunlukla sabit kalan fiyata bağlı olarak sosyal hacimdeki değişiklikleri göstermektedir. Bir DOGE benzeri olan SHIB durumunda ise, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre %25.86 arttı ve ticaret hacmi düştü. Ticaret hacmindeki düşüş, uzun vadede satış baskısına direnmeye yardımcı olabilecek SHIB birikimine işaret ediyor. İki şaka coin’in yan yana iyileşmesine rağmen, birçok trader DOGE ile ilgili pozitif düşüncelerini SHIB için paylaşmıyor. Trader’lar SHIB için düşüş eğilimi bekliyor olsalar da token’ın fiyatı düşüşten kurtularak yaklaşık %11 arttı.

THETA durumunda, fiyat son 24 saatte %3’nin üzerinde arttı. Yazım sırasında altcoin, coin başına 8 dolar seviyesinde işlem görüyor. İşlem hacmi %30’dan fazla artan token’ın fiyatı hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin %50’den fazla altında olmasına rağmen, borsalarda artan talep var. THETA’nın piyasa değeri 7.9 Milyar dolar ve mevcut toparlanmanın devam etmesinin muhtemel olduğu söyleniyor. THETA fiyatının önümüzdeki hafta 12 dolar seviyesine yükselmesi bekleniyor.

THETA’nın piyasa değerinin yaklaşık 10 katı olan BNB, trader’lara günlük %17’den fazla getiri teklif etti. Altcoin yazım sırasında 410 dolar seviyesinde işlem görüyor ve Binance Smart Chain’deki en son güncellemeleri de fiyat artışını tetikliyor. DOGE ve SHIB’de olduğu gibi BNB’nin de ticaret hacmi düştü. Ancak fiyat, HODLer’ların birikimi nedeniyle satış baskısına direndi. Altcoin, dipteki düşüşün ardından toparlandıkça ve spot borsalardaki tüccarlar arasında daha yüksek piyasa değeri ve yükseliş hissi ile toparlandıkça, BNB’nin 450 dolar seviyesine yükselmesi daha olası hale geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın