Dogecoin, Theta, Binance Coin Sahibi Olan Yatırımcıları Bu Hafta Neler Bekliyor

19 Mayıs’taki piyasa düşüşünün ardından; DOGE, THETA ve BNB gibi popüler altcoinlerde artan yatırım girişleri ve işlem hacminin de gösterdiği üzere, kripto trader’larının odağı Bitcoin birikiminden altcoin ticaretine kaydı. CoinMarketCap istatistiklerine göre, Bitcoin’in fiyatı 38.000 dolar seviyesinin altında bir aralıktayken, bu altcoinler son 24 saat içinde fiyat artışı kaydetti.

DOGE’un fiyatı, yazım sırasında yaklaşık %24’lik kazancın ardından 0.39 dolar seviyesine ulaştı. Bu yükseliş, büyük ölçüde düşüşten sonra gerçekleşen bir toparlanma gibi görünüyor. Bununla birlikte, sosyal hacmi geçen hafta %30’dan fazla düşmesine rağmen şaka coin çılgınlığı önemini koruyor. Fiyattaki geri geri dönüşünü, satış baskısına direnen ve DOGE’nin yükseliş söylemini destekleyen büyük yatırımcıların talep ve birikimindeki artış izledi.

Yukarıdaki grafik, düşüşten bu yana çoğunlukla sabit kalan fiyata bağlı olarak sosyal hacimdeki değişiklikleri göstermektedir. Bir DOGE benzeri olan SHIB durumunda ise, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre %25.86 arttı ve ticaret hacmi düştü. Ticaret hacmindeki düşüş, uzun vadede satış baskısına direnmeye yardımcı olabilecek SHIB birikimine işaret ediyor. İki şaka coin’in yan yana iyileşmesine rağmen, birçok trader DOGE ile ilgili pozitif düşüncelerini SHIB için paylaşmıyor. Trader’lar SHIB için düşüş eğilimi bekliyor olsalar da token’ın fiyatı düşüşten kurtularak yaklaşık %11 arttı.

THETA durumunda, fiyat son 24 saatte %3’nin üzerinde arttı. Yazım sırasında altcoin, coin başına 8 dolar seviyesinde işlem görüyor. İşlem hacmi %30’dan fazla artan token’ın fiyatı hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin %50’den fazla altında olmasına rağmen, borsalarda artan talep var. THETA’nın piyasa değeri 7.9 Milyar dolar ve mevcut toparlanmanın devam etmesinin muhtemel olduğu söyleniyor. THETA fiyatının önümüzdeki hafta 12 dolar seviyesine yükselmesi bekleniyor.

THETA’nın piyasa değerinin yaklaşık 10 katı olan BNB, trader’lara günlük %17’den fazla getiri teklif etti. Altcoin yazım sırasında 410 dolar seviyesinde işlem görüyor ve Binance Smart Chain’deki en son güncellemeleri de fiyat artışını tetikliyor. DOGE ve SHIB’de olduğu gibi BNB’nin de ticaret hacmi düştü. Ancak fiyat, HODLer’ların birikimi nedeniyle satış baskısına direndi. Altcoin, dipteki düşüşün ardından toparlandıkça ve spot borsalardaki tüccarlar arasında daha yüksek piyasa değeri ve yükseliş hissi ile toparlandıkça, BNB’nin 450 dolar seviyesine yükselmesi daha olası hale geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.