Dogecoin Mucidine Göre Kripto Paralarda Gözetim Eksikliği Var

0
Dogecoin Mucidine Göre Kripto Paralarda Gözetim Eksikliği Var

Popüler meme coin Dogecoin (DOGE) ortak yaratıcısına göre geleneksel gözetim eksikliğinin kripto trader’larını dolandırıcılıklara karşı savunmasız bıraktığını belirtiyor.

Billy Markus ile birlikte 2013 yılında bir şaka olarak Dogecoin’i geliştiren ortak yaratıcı Jackson Palmer, Avustralya medya kuruluşu The Project TV ile yaptığı yeni bir röportajda konuştu. Palmer’a göre kripto paralar doğası gereği spekülatif bir yapıda çünkü bu teknolojinin gerçek faydalarından ziyade diğer insanlardan kâr ettiğini ve değer kazandığını belirtti.

“Kripto paralar özünde sadece bir dijital para birimidir. Değerli olmasının tek nedeni, insanların öyle olduğunu düşünmesidir. Şu an işleyen piyasa tamamen spekülatif yapıda ve açıkçası topluma hiçbir şey kazandırmıyor. Kiranızı ödeyemez veya onunla yiyecek satın alamazsınız. Aslında biraz da çevrimiçi bir kumarhaneye benziyor. Bunlar bir yerde birer ‘dijital çipler (kumarhanelerde kullanılar çipleri kastediyor)’.

Palmer, dijital varlık ekosisteminin bir ‘house of cards (başarısızlığa mahkum bir yapıda olduğunu belirten bir anlatım)’ gibi olduğuna dair inancına devam ettiğini de belirtti.

DOGE’nin kurucu ortağı, kripto varlıklarının doğası gereği bir aldatmaca olmadığını ancak sıradan tüketicileri koruyacak hükümet gözetimi ve düzenlemesinin olmaması nedeniyle görevi kötüye kullanmaya olanak tanıdığını belirterek sonuca varıyor.

“Bana soracak olursanız kripto paraların kendisi bir aldatmaca değil ancak hükümet kontrolünün dışında olması dolandırıcılar için oldukça cezbedici olan bir şey. Burada yaptığınız işlemlerin geri dönüşü olmuyor bu da cezbedici.”

Palmer geçtiğimiz yıl dijital varlıkları eleştiren ve varlıklı insanların finansal açıdan çaresiz bireyleri tuzağa düşürmek ve vergilerden kaçınmak için kullandıkları “cepheler” ve “çabuk zengin olma planları” olarak merkeziyetsizleşme ve sağlam para mantralarını eleştiren tweet’ler paylaşmasıyla gündeme gelmişti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın