Dogecoin Fiyatı %60 Çökme İhtimaline Hazır mı?

0
Dogecoin Fiyatı %60 Çökme İhtimaline Hazır mı?
  • Dogecoin fiyatı 0.048 dolarda yer alan destek seviyesine yaklaştıkça önemli bir noktaya yaklaşıyor.
  • Bu destek seviyesinin kırılması, FVG’yi doldurmak için %60’lık bir çöküşü tetikleyebilir.
  • 0.109 doların üzerinde bir haftalık mum çubuğu, DOGE için bu düşüş tahminini geçersiz kılacaktır.

Dogecoin fiyatı, haftalık grafikte açıkça görülebilecek bir düşüş trendinde yer alıyor. Mayıs ve Haziran aylarındaki ani çöküş, ünlü meme coin’i istikrarlı bir destek seviyesine iten düzeltmeyi daha da kötüleştirdi ve bu düşüşün bir başka acımasız çöküşü tetikleyebileceğini gösterdi.

Dogecoin Fiyatı Sınırda Geziniyor

Dogecoin geçtiğimiz yıl Mayıs ayında bir zirve yapmış ve 0,739 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı. O tarihten sonra işler pek iyi gitmedi ve DOGE beş düşük zirve üretti. Bu salınım noktaları, düzeltme aşamasını daha da görselleştirmek için bağlanabilir.

Dogecoin fiyatı, daha yakın zamanda ekosistemde mevcut olan büyük satış baskısını gösteren 0,070 ila 0,087 dolar arasındaki destek alanını kırdı. Celsius Network‘ten kaynaklanan düşüş, daha önce gelişen birçok şirketi etkilemiş gibi görünüyor.

Tüm bu gelişmelere. rağmen DOGE‘nin 0.048 dolarda düşmesini önleyecek son bir destek seviyesi daha bulunuyor. Bununla birlikte, satıcılar alıcıları bunaltarak bir çöküşe yol açarsa, acımasız bir satış ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda, Dogecoin fiyatı kabaca %60 oranında düşecek ve 0,041 dolardan 0,014 dolara uzanan fiyat verimsizliği olarak da bilinen Adil Değer Boşluğunu (FVG) dolduracaktır.

Dogecoin

Piyasalar birçok farklı nedenden dolayı oldukça olumsuz bir görünüm sunsa da yatırımcılar Dogecoin satın almaya devam ediyor gibi görünüyor. Ağa katılan yeni adreslerin sayısı 2 Haziran’dan bu yana bir yükseliş kaydediyor ve iki hafta süre içerisinde 13.360’tan 21.300’e kadar yükseldi.

Yeni adreslerin sayısının bu kadar yüksek olduğu en son 12 Mayıs kazası civarındaydı. İlk bakışta, bu artış yükseliş gibi görünebilir ancak bağımsız olarak, pazar genelinde büyük bir satış durumunda bir felaketi önlemek için yeterli olmayabilir.

Ekosistemde devam eden düşüş anlatısından bağımsız olarak, Dogecoin fiyatı 0.048 dolar destek seviyesinden sıçramayı başarırsa, olumsuz taraf ertelenebilir. Bununla birlikte, yalnızca 0.109 doların üzerinde bir haftalık mum çubuğu, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. DOGE, 4 Nisan’ın en yüksek seviyesi olan 0.179 dolara göre daha yüksek bir zirve ayarlarsa, yükseliş eğiliminin teyidi gerçekleşecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın