Dogecoin (DOGE) Bitcoin Cash’i Liste Dışı Bıraktı, Bitcoin Cash Kısa Vade Yorumu 08 Şubat

Bitcoin türevli altkoin Bitcoin Cash önceleri sıralamalardaki üstün yerinde tutunmakta zorlanıyor. Son yaşanan gelişmelerde Dogecoin (DOGE) fiyat pompalanması ve popülaritesindeki artış bununla beraber Ripple davası nedeniyle boşluğu doldurmayı başaran Stellar (XLM) piyasa değeri sıralamasında hızlı bir yükseliş yaşadılar. Bu yükselişlerin sonucunda Bitcoin Cash (BCH) Dogecoin’in arkasında kalarak ilk ona varlık listesinden düşmüş oldu. Bunun dışında hızlı yükselişi devam eden Stellar BCH’nin bir alt sırasında 12. Sırada yer alıyor ve BCH’nin yerine geçmekte çok kararlı. BCH piyasa değeri olarak $8.779.752.871 dolar ile 11 sırada yer alırken Stellar $8.770.738.518 dolar ile onu takip ediyor.

Kaynak: CoinGecko

Teknikler Olumlu Seyrediyor

Bitcoin Cash Ocak ayındaki yükselişte ciddi bir ivme yakalamıştı fakat bu ivmelenme yerini konsolide bir düşüşle devam ettirmişti. 655 dolara kadar yükselen altkoin haber yazılırken 473 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin Cash bir çok yatırımcı için göz ardı edilen bir varlık gibi davranış sergiliyor. Ancak varlığın yatırımcıları boğa koşusuna her zaman tam destek vermeye hazırlar. Bunu söylememdeki başlıca neden Şubat ayı içindeki keskin düşüş ve yükselişler.

Grafiklerde de görüldüğü gibi bu ay içerisinde ciddi bir dalgalanma söz konusu. Basit hareketli ortalamaların 4 Şubat ve gün içerisinde BCH değerinin altına indiği görülüyor. BCH boğaları durumu iyi bir şekilde analiz etmiş olacaklar ki değeri hareketli ortalamanın üzerine çıkartmayı başardılar ve başarıyorlar.

Kaynak: Tview

Bir süre konsolide durumda sıkışan varlık için birkaç iyi gösterge söylenebilir. Grafiklerde belirlenen bir artış kanalı göz konusu diyebiliriz. Bu kanala ek olarak SAR verilerinde de son 24 saat için bir iyileşme söz konusu gibi görünüyor. Al sinyallerindeki bu artış yükseliş için etkili olabilecektir. RSI verileri de destekler nitelikte. 80 baz puana yaklaşan bir aşırı alım bölgesinin ardından kısmi azalma gösteriyor.

Bollinger bantlarında günün erken saatlerinde daralma söz konusuydu. Buna ek olarak ilerleyen saatlerde genişleyen bantlar yükselişle beraber genişleme gördü. Trendin yukarı yönlü olabilmesi için işaretler olabilir. Kanalın devamlılığı sağlanabilirse 510 dolar bandına kadar yükselme görülebilir.

Kaynak: Tview

Taleplerde Artış Gerekli

MACD verileri pozitif bölgede seyrediyor. MACD verilerinin hızlı yükselişi trend için başka bir olumlu parametre olarak görünüyor. Son olarak taleplere bakacak olursak akşam saatlerine kadar 0,37 birime ulaştığı görülüyor. Şimdilik biraz durgun bir yol izlemiş gibi görünüyor. BCH değeri için aşırı alımın dışında talep artışının önemli olduğunu söylemek gerekir. Bu talebi yakalayabilirse artışta kilit rol oynayacaktır.

BCH için son söylenmesi gereken durum direnç karşısındaki durumu. 482,1 dolarlık direnç noktasının testini geçemezse bir toparlanma surecisine gidebilir. Talebin azlığı destek noktalarında kendisi için yeterli gelmeyebilir, bu nedenle düşüşler devam edebilir ve 430 dolara kadar tutunması zorlaşacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.