Ana Sayfa Koinler Dogecoin (DOGE) Dogecoin (DOGE) Balinaları Elon Musk Haberi Sonrası Harekete Geçti: IntoTheBlock

Dogecoin (DOGE) Balinaları Elon Musk Haberi Sonrası Harekete Geçti: IntoTheBlock

0
Dogecoin (DOGE) Balinaları Elon Musk Haberi Sonrası Harekete Geçti: IntoTheBlock

IntoTheBlock verilerine göre, fiyat düşüşlerinin ardından büyük Dogecoin işlemlerinin sayısı arttı.

IntoTheBlock tarafından yapılan analize göre, büyük Dogecoin işlemleri son 24 saatte yüzde 148’e varan bir artış gösterdi. DOGE fiyatı, dünkü yüzde 48’lik artışın ardından kazançlarını kaybetti ve şu anda düşüşe geçmiş durumda.

IntoTheBlock tarafından izlenen ve “büyük” işlemler olarak adlandırılan işlemler, 100.000 ABD Dolarının üzerindeki zincir içi işlemlere atıfta bulunuyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Bu gösterge, her gün gerçekleşen bu tür “büyük” işlemlerin hacmini gösterir. Bu metrik aynı zamanda kurumsal faaliyetin veya balinaların alım satımının bir göstergesidir. Bu nedenle, web sitesine göre Dogecoin işlemlerinde son 24 saatte görülen yüzde 148’lik artış, muazzam miktarda balina alım satımı olduğunu gösteriyor olabilir.

Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreticisinin en büyük kripto para birimini belli başlı ürünlerde ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını açıklamasının ardından Salı günü sıçradı. TradingView verilerine göre, Dogecoin düşmeden önce yüzde 48 artarak 0.228 dolarlık yüksek seviyelerine ulaştı. Dogecoin, yazım sırasında ise yaklaşık yüzde 8 düşüşle 0.176 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin Fiyatı Düşüşü

Dogecoin boğaları Elon Musk tarafından gelen desteğe rağmen 0,2291 dolarlık direnci tek seferde aşamadı ve bu da fiyat düşüşüne yol açtı. Kısa vadeli önyargı tarafsız kaldığı için Analistlere göre Dogecoin muhtemelen yatay ticarete devam edecek ve eğer 0,2291 dolar direncini aşabilirse bu seviye üzerinde daha olumlu eylemler oluşturulabilecek.

Dogecoin, 2013 yılında Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından bir şaka olarak piyasaya sürüldü. DOGE, bir Japon Shiba Inu köpeğinden esinlenen orijinal “doge” internet meme’inden esinlenmiştir.

CoinGecko verilerine göre, Dogecoin, son 24 saatte 0.176 dolarlık mevcut fiyatıyla yüzde 8,4 oranında düşmesine rağmen bu yıl yüzde 5362 artışta kalmaya devam ediyor. Dogecoin ayrıca 23.33 milyar dolarlık değeri ile piyasa değeri açısından genel kripto para birimi listsinde onuncu sırada yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın