Dogecoin Daha Çok Övgüyü Hak Ediyor – Eski Robinhood Yetkilisi

0
Dogecoin Daha Çok Övgüyü Hak Ediyor -Eski Robinhood Yetkilisi

Dogecoin, insanların kripto dünyasına adım atması için önemli bir araç oldu ve NFT’ler de benzer bir amaca hizmet etme amacıyla hareket ediyor.” -COO ve NFT startup Floor’un kurucu ortağı Christine Brown.

  • Robinhood’un eski COO’su Christine Brown, Decrypt’e yaptığı açıklamada Dogecoin’in mevcut alıcıların, kripto paralara yönelik “duygusal engeli” aşmasına yardımcı olduğunu belirtti.
  • Şimdi COO ve NFT startup Floor’un kurucu ortağı olan Brown, Decrypt’in podcast bölümüne katıldı ve DOGE ve sektör hakkında dikkat çeken açıklamalar paylaştı.

Şaka amacıyla çıkarılan ve meme coin olarak bilinen kripto para Dogecoin, geçtiğimiz yılın başlarında 0,73 doların üzerine çıkarak büyük bir yankı uyandırmıştı. DOGE tek başına 2021’in ilk çeyreğinde Robinhood’un kripto gelirinin %34’ünü temsil ederek büyük bir başarı hikayesi yazmıştı.

Ancak Dogecoin patlaması sonunda istediği performansı elde edemedi ve uzun süredir devam eden bir düşüşle, Mayıs 2021’de belirlenen en yüksek fiyatından %92 değer kaybetti. Robinhood ise böylesine oynak bir yapıya sahip kripto varlıkla çok fazla ilişkisi olduğu iddiasıyla büyük eleştiri almıştı.

Christine Brown, Nisan 2021’den geçtiğimiz Mart ayına kadar Robinhood Crypto’nun ilk COO’suydu ve daha önce fintech başlangıcında Ürün Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısıydı. Decrypt’in gm podcast’inde konuşan eski COO, Dogecoin’in yükselişinin daha geniş faydaları olduğuna inandıklarını belirtti.

Brown, “Dogecoin geçtiğimiz yıl Robinhood platformunda önemli bir an yaşadı ve birçok insan, ‘bu bir meme coin, neden destekleyelim? Neden ticaretini yapalım? Bu genel olarak kripto için kötü bir şey.” yorumunu paylaştı.

“Aslında kötü bir üne sahip olduğunu düşünüyorum” diye devam etti ve “birçok yönden insanların kripto paralara girmesine yardım etmek için hak ettiği krediyi almıyor.”

Şimdi NFT girişimi Floor’un COO’su olan Brown, kripto varlıklara yatırım yapmanın önündeki üç engele dikkat çekti: “Ekonomi, eğitim ve duygu.” Kripto satın almak elbette para gerektirir ve herhangi bir kripto para birimiyle, özellikle de değişken meme coin’lerde yüksek riskler bulunuyor.

Eğitim açısından sorunlu olan konu ise özellikle kripto varlıklarını kendi kendine saklama cüzdanında ele almak söz konusu olduğunda ortaya çıkmaktadır. Coinbase, Binance ve FTX gibi borsalar, teknoloji hakkında derin bilgi sahibi olmadan ticarete başlamanın erişilebilir bir yoludur.

Dogecoin Övgüyü Hak Ediyor!

“Dogecoin daha önce insanların ‘evet, işte bu varlık benim için’ demesini kolaylaştıran önemli bir aracı oldu. Üzerinde bir ‘köpek’ bulunan coin ve fiyatı çok düşük, yatırım yapmaya başlamak için güzel bir seçenek ve riski az.”

Brown’a göre birçok insan bu düşünceyle Dogecoin’e yatırım yapmaktan çekinmedi ve kripto yatırımına giriş yaptı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın