Dip Fiyatlara Ulaştık mı? – Anthony Scaramucci Açıkladı

Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın kripto kredi platformu BlockFi’yı kurtarma kararının, ayı piyasasının sonuna gelmiş olabileceğimizin bir göstergesi olduğunu düşünüyor.

CNBC’de yeni bir röportaja katılan Scaramucci, kripto komisyoncusu Voyager Digital’in platformunun ticaret işlemlerini, para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığı haberlerinin ardından endüstrinin ciddi zorluklarla karşı karşıya olduğunu itiraf etti.

“Bunu 1998’de “Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi” krizinde de görmüştüm. 2008’de gördük ve dinledik, sistemde aşırı kaldıraç kullanan birçok insan var. Hepsi de aşırı hevesliydiler. Devam eden çifte teminatlandırma vardı. Sanki Bernie Madoff, Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi ile evlenmiş gibiydi ve Celsius’u yarattılar ve bu yüzden bu şeylerin bir kısmı açıkçası korkunç.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Scaramucci, kripto endüstrisi şu anda aşırı spekülasyonlardan kaynaklanan olaylarla uğraşıyor olsa da, dijital varlıkların uzun vadeli beklentisi konusunda iyimser olmaya devam ediyor ve kripto para birimlerinin doğal bir değeri olmadığı fikrine karşı çıkıyor.

“Kripto varlıkları kullanım durumları artmaya devam ediyor ve alana giren milyarlarca dolar var ve elbette. Bu, döngüde uzun vadeli bir eğilimin sadece bir parçası ve tabii ki 2024’ün Şubat-Mart aylarında yarılanma olacak.”

Geçtiğimiz hafta, Bankman-Fried’ın sahibi olduğu kripto borsası FTX’in ABD kolu, sorunlarla boğuşan şirketi 240 milyon dolara kadar değişen bir fiyatla satın alma seçeneğiyle birlikte BlockFi’ya 400 milyon dolarlık bir kredi limiti sağlamayı kabul etmişti.

Desteğe ilişkin yorum yapan Scaramucci:

“Önce mevduat sahiplerine odaklanan BlockFi çalışanlarına büyük bir haykırış geldi ve Sam’den bir anlaşma kaptılar. Oradaki öz sermayeyi korumamış olabilir,ama kesinlikle parayı yatıran kişileri koruyor ve bence Sam’in durumunda, o müşteri kazanımı arıyor ve bence o, bu müşterileri BlockFi aracılığıyla elde etmek için geniş bir fırsat olarak görüyor…

Buna ek olarak Sam’in kurtarma planları kripto para piyasalarında dip seviyelerin gelmiş olabileceğini anlamına geliyor olabilir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.