Dikkat: Kripto Para Piyasasında Gözler Bu Rapora Çevrildi, İşte Tarihi!

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, 2022 yılı 3. çeyreğine ilişkin mali sonuçları 3 Kasım tarihinde yayınlayacağını duyurdu. Yaşanan tüm bu gelişmelerin yanı sıra, Coinbase bu raporu açıkladığı gün yani 3 Kasım tarihinde bir soru-cevap etkinliği yapacak ve finansal raporu tartışacak. Tartışma New York saati ile 14:30’da yapılacak.

Coinbase’in üç aylık mali raporları, uzun zamandır kripto para piyasası için önemli bir gösterge olarak kabul edilmektedir. Bu raporların sonuçlarına ve yapısına bağlı olarak, gelecekteki olası gelişmeleri sadece anlamakla kalmayıp aynı zamanda tahmin etmek de mümkün.

Coinbase Raporundan Ne Beklenmeli?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere borsanın önceki iki çeyrek raporu, Coinbase’deki gelir, işlem hacmi ve varlıkların yanı sıra işlem yapan kullanıcı sayısı felaketle azalırken son derece olumsuz gelmişti. Bununla birlikte, söz konusu yalnızca kripto piyasasının azalan ayarlarını doğruladığı için bu sonuçlar çok da ‘farklı’ karşılanmadı.

Öte yandan, en çok ilgi çeken detay, ticaret hacminin perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında paylaştırılmasıdır. Son verilere göre kurumsal yatırımcılar ticaret cirosunun %78,8’ini oluşturuyor ve bu sayı giderek artıyor. Yani, Bitcoin‘in değeri giderek artan bir şekilde kitle duyarlılığı ve kriptonun adaptasyon düzeyi tarafından yükselmiyor. Kısaca ABD doları para arzı ve ABD Federal Rezerv faiz oranları tarafından belirleniyor gibi görünüyor.

Coinabase

Fed’in para politikası göz önüne alındığında, işlem hacimlerinin kurumsal payındaki devam eden artış, kripto piyasasının ABD borsasını takip ettiğinin sinyalini verebilir. İkincisi, sırayla, “güneye” gidiyor gibi görünüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.