Nisan 14, 2022

Dikkat: Hızlı Yükselişiyle Parlayan Altcoin Yeniden Düşüşe Geçebilir

Kripto para kredi protokolü olarak tasarlanan Compound (COMP), çok kısa bir süre içerisinde oldukça iyi bir yükseliş kaydederek dikkatleri üzerine topladı. Bu yükselişlere rağmen saatlik grafik, yükselişteki ivmenin azaldığını gösteriyor. Balina biriminde ve trende bağlı ticaretteki bir azalma, COMP fiyatı da etkileyebilir ve kısa vadede olumsuz bir görünüm yaratabilir.

Altcoin piyasalarının büyük kısmı, 11 Nisan tarihinde yaşanan düzeltmeden nasibini aldı. Nispeten daha az ölçekli performans gösteren Compound ise bu düzeltmelere karşı durdu. COMP fiyatı son iki günde %35 oranında değer kazandı ve bir haftanın zirvesi olarak 157 dolara kadar yükseldi. Yapılan büyük balina işlemleri COMP2un ivmesini büyük ölçüde etkiledi.

compound

Ancak hafta sonu yaklaştıkça piyasa durumu tersine çevirdi. Büyük yatırımcıların Net Akışı son 48 saat içinde düştü, bu da fiyat artışından sonra birkaç balinanın COMP’u boşaltmaya başladığını gösteriyor.

Sosyal medyadaki trendinde azaldığı göz önüne alınırsa, perakende trader’lar arasında bir trend azalması olduğu görülebiliyor. LunarCrush’a göre, diğer altcoinlerin hakimiyeti sosyal medyada yeniden artmaya başlarken, Compound’un sosyal hacmi %50 gibi önemli ölçüde azaldı.

Compound Fiyat Stratejisi

fiyat stratejisi

Yaşanabilecek satış baskısının erken işaretleri, COMP fiyatının saatlik grafikteki fiyat hareketini zaten etkiliyordu. COMP, 157 dolarlık direnci test ederken bir dizi kırmızı mum göründü. RSI, alıcıların güç kaybettiğini ima ederek düşüş eğilimi gösterdi. MACD’de gelişen düşüş eğiliminin ardından daha fazla satış emri gelebilir.

Piyasalardaki mevcut durum da göz önüne alındığında, COMP’a yatırım yapmaya devam etmek biraz riskli bir hamle olacaktır. Bunun yerine, daha güvenli bir çağrı, bir düzeltmenin ortaya çıkmasını beklemek ve indirimli bir fiyatla girmek olacaktır. Saatlik grafikte ideal bir satın alma bölgesi 140 dolar ile 143 dolarlık destek arasında yer alıyor. Bu arada, 175 doların üzerinde erken bir kapanış, long kurulumlarla takip edilebilir, ancak 200 dolar civarında makul bir stop-loss’un korunması gerekir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.