Dikkat Çeken Ripple (XRP) Açıklaması: XRP’de Yükseliş Kapıda Mı?

En iyi üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP), ABD doları cinsinden fiyatı 0,77 dolara kaçar çıktıktan sonra ani bir düşüş yaşamış ve kripto piyasasının genel etkisinden kendini kurtaramamıştı. XRP fiyatı tekrardan 0,40 dolar seviyelerine kadar inmesiyle yatırımcılar umudu kesmeye başlamıştı fakat bir analistin düşüncesine göre yükseliş gösterme şansı bulunuyor.

Analistin Yorumu

Altcoin Sherpa, twitter hesabı üzerinden yayınladığı analizde analizinde ve grafiğinde XRP için bir yükseliş beklediğini belirtti. Sherpa, tüm kripto para piyasasında şu aralar bir kararsızlık olduğunu dile getirse de XRP fiyatında son bir yükseliş kırılımı daha yaşayabileceğini vurguladı.

Sherpa’nın çizmiş olduğu grafiği incelediğimizde ise XRP/USD işlem çiftinin 0,57385 dolar seviyelerinde bir kırılma yaşayabileceğini ön görüyor. Bu seviyeyi kırarsa daha önceki fiyatı ilk olarak 0,62 dolar sonraki seviyesi ise 0,77 dolar bandına kadar çıkarmıştı. Şu sıralarda ise yaklaşık iki gün kalan Spark airdrop etkinliği nedeniyle XRP alımlarında artış yaşandığını söyleyebiliriz.

SPARK Airdrop Etkisi

Sherpa, SPARK airdrop etkinliği nedeniyle fiyatın yükseliş göstermeye ve son bir sıçrama daha yaşayabileceğine inanıyor. XRP için gelen yorumlar airdrop için sadece 2 gün kaldığını ve bu yükselişin airdrop sayesinde olmayacağını belirtiyor. Fakat Altcoin Sherpa’nın daha öncelerde yapmış olduğu, XRP analizlerinden dolayı yatırımcılar umutlarını kaybetmemeye sebep olabilir.

Analistin teknik analizine baktığımızda XRP/USD, Sherpa’nın dile getirdiği gibi 0,57385 doların üzerinde bir kapanış gösterirse fiyat aniden 0,62 dolar seviyesine gelebileceği görülmekte. XRP daha önce 0,62 doları gördükten sonra lider kripto para birimi Bitcoin’den dolayı bir düşüş gerçekleştirmişti. Fakat test edilen direnç noktaları her test ile daha da güç kaybetmekte ve XRP tekrardan benzer bir hareket gerçekleştirirse bu sefer yükseliş gerçekleşebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.