Dikkat: 2 Metaverse Coin’de Düşüş Tehlikesi!

STEPN’in Çin anakara kullanıcılarına yönelik hizmetlerini kapatacağı tarih gün geçtikçe yaklaşıyor. KoinFinans.com tarafından da daha önce bildirildiği üzere, STEPN resmi Twitter hesabı tarafından yapılan bir açklamaya göre, platformun Çin hükümetinin düzenleyici politikaları nedeniyle, bu yıl Mayıs ayında Çinli kullanıcı hesaplarına GPS sağlamayı bırakacağı açıklanmıştı.

[irp posts=”55835″ name=”Patlayıcı Metaverse Coin’in Fiyatı Bu Gelişme Sonrası Çöktü!”]

26 Mayıs’ta yapılan duyurunun ardından, STEPN (GMT) ve platformla ilişkili bir başka kripto para birimi olan Green Satoshi Token‘ın (GST) fiyatları olaylara büyük tepki vererek endişe verici düşüşler yaşamıştı.

Bu hamlenin ardından artık Çinli yatırımcılar ve “yürüyücüler/walkers” artık platformun ürünlerini kullanamayacak, aksi takdirde ise platform tarafından banlanacak. Çinli oyuncuları sınırlama kararı, STEPN’in Çin’de karşılaştığı düzenleyici sorunların ardından geldi.

STEPN, Çin temelli hesapları 15 Temmuz’dan itibaren temizleyecek

STEPN yönetiminin Çin’deki tüm hesapları kaldırmaya yönelik açıkladıkları son tarih önümüzdeki hafta, 15 Temmuz, olarak belirlendi. Açıklamada ekip, kuruluşundan bu yana Çin anakarasında herhangi bir işle meşgul olmadıklarını söyledi ve uyumluluk yükümlülüklerine her zaman büyük önem verdiklerini açıkladı.

Bu arada, 15 Temmuz’da gerçekleşmesi beklenen gelişmenin, geçmişte yaşadığı %30’luk düşüşü göz önünde bulundurulursa; kripto para biriminin fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olması bekleniyor.

Buna bir örnek vermek gerekirse, son zamanlarda kripto borsası Huobi’nin Çin’den çıkışının platformun gelirleri üzerinde yaşattığı büyük etkiye dikkat çekebiliriz. Çin’deki kripto yasağı, Huobi’yi milyonlarca Çinli kullanıcı hesabını sitesinden silmeye zorladı. Bunun borsanın geliri üzerinde büyük bir göçük oluşturduğuna inanılıyor.

STEPN’in yatırımcı topluluğu ve piyasa uzmanları da 15 Temmuz tarihini yakından izliyor. Bir trader olan Ahmad Manasrah, Çin hesaplarının temizlenmesinin ardından STEPN fiyatlarında bir düşüş görmeyi beklediğini belirtti ve STEPN fiyatı konusundaki tahmini olarak 0,70 dolar aralığına işaret etti.

“15 Temmuz’da GMT, Çin anakarasındaki tüm hesapları temizleyecek. Bunun piyasaya ne kadar etkisi olacağından emin değilim. Ancak teknik açıdan, fiyatların 0,70 dolara düşmesini bekliyorum.”

STEPN Fiyatı Çin açıklamasının ardından 3’te 1’ine gerilemişti

26 Mayıs’ta duyuru yapıldıktan sonra, 2022’de kripto para piyasasında en hızlı büyüyen proje ve token’lardan biri olan STEPN fiyatı 1,20 dolar seviyesinden 0,80 dolar seviyelerine gerileyerek büyük ölçüde düşmüştü.

STEPN, 15 Temmuz’daki sınırlama sürecinde hangi kullanıcıların Çin’in anakarasında bulunduğunu görmek için kullanıcıların yazılımlarını izleyecek ve bu hesapları 15 Temmuz’da GPS ile sınırlandıracak. Buna rağmen NFT sahiplerinin, yatırımlarının tamamını geri alabilmek için varlıklarını satabilme fırsatları olacak.

STEPN ekibi, kullanıcıları varlıklarını satmaları veya elinde tutmaları konusunda herhangi bir tavsiyede bulunmadıklarını belirtti ve kullanıcıların kendileri için en iyi kararları yine kendilerinin vermesi gerektiğini tavsiye etti. Bununla birlikte kurallara uymamayı tercih eden kullanıcıların VPN kullanarak oturum açmaları veya diğer araçlar yardımıyla IP adreslerini değiştirmeyi planlamaları durumunda projenin hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceğini de sözlerine ekledi.

CoinMarketCap’e göre, STEPN fiyatı son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde bir artışla 1,02 dolardan işlem görüyor. Duyuru öncesinde 825 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan patlayıcı metaverse kripto para birimi, piyasa çöküşü ve topluluğu etkileyen kötü haberlerin ardından son zamanlarda toparlanamadı ve 612 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Popüler kripto para birimi Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından iyi bir performans gösteremedi ve GMT token değerinin yüzde 75’inden fazlasını kaybetti. Piyasa uzmanları, bu tür bir fiyat performansını, projenin birden hakettiğinden fazla şekilde değerlenmesi, tarihsel olarak büyük bir sell-off’a neden olan Coinbase listelemesi ve yakım mekanizmasının Nisan başında/ortasında gördüğümüz ralliyi körükleyememesi gibi bir dizi faktörle açıklıyor.

Projenin bir diğer dijital varlığı olan Green Satoshi Token (GST) ise yüzde 2’nin üzerinde bir düşüşle yazım sırasında 0,10 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.