Digital Currency Group (DCG), Kripto Para Borsası Luno’yu Satın Aldı!

Digital Currency Group (DCG), açıklanmayan bir meblağ karşılığında kripto para borsası Luno’yu satın aldı.

Çarşamba günü yapılan bir açılmada DCG, Londra merkezli Luno’nun son yıllarda “önemli ölçüde” büyüdüğünü ve satın almanın küresel olarak daha da genişlemelerine yardımcı olacağını söyledi. DCG, Luno’ya “önemli bir mali taahhüt” vermeye hazırlanıyor.

DCG, dünya çapında 160’tan fazla blockchain şirketini destekleyen bir yatırım firmasıdır. Bugünkü anlaşma ile DCG, yakın zamanda piyasaya sürülen Foundry, Grayscale Investments, Genesis ve CoinDesk dahil olmak üzere şu anda beş yan kuruluş işletiyor. DCG, Luno’ya ilk kez 2014’te yatırım yapmıştı. 2013’te kurulan Luno, sonrasında hızlı bir büyüme kaydetti. DCG’nin kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, Luno’yu yüksek büyüme gösteren küresel bir iş olarak değerlendirdi ve genişleme için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Luno’nun kurucu ortağı ve CEO’su Marcus Swanepoel, DCG’nin tam desteğinin, 1 milyar insanı 2030 yılına kadar daha iyi bir finansal sisteme yükseltme hedeflerine yardımcı olacağını söyledi.

2013’te kurulan Luno, küresel teknoloji devi Naspers Group ve Balderton Capital tarafından destekleniyor. Merkezi Londra’da bulunan ve Singapur ve Cape Town’daki bölgesel merkezleri bulunan Luno, son yıllarda yaklaşık 400 çalışanı ve 40’tan fazla ülkeyi kapsayan beş milyondan fazla küresel müşterisiyle önemli ölçüde büyüdü. Luno işlem hacmi açısından Binance veya Huobi gibi dev kripto para borsalarına göre geride kalmış olsa da en köklü kripto para platformlarından birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.