Mart 3, 2022

deVere Group CEO’sundan Mart Sonu Bitcoin (BTC) Tahmini!

Danışmanlık şirketi deVere Group’un CEO’su Nigel Green‘e göre Rus-Ukrayna çatışması, Bitcoin’in 50 bin dolara ulaşması için katalizör etkisi yaratabilir.

Geçen hafta, Bitcoin fiyatı 34.300 dolara düştü, ancak bir hafta boyunca %20’nin üzerinde toparlanma kaydetti ve şimdi coin başına 43.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Nigel Green, Rusya ve Ukrayna arasındaki askeri çatışmanın önemli finansal kargaşaya neden olduğunu, bu nedenle dünya çapında bireyler, işletmeler ve hatta devlet kurumlarının geleneksel varlıklara alternatifler aradığını kaydetti.

“Ukrayna-Rusya durumu önemli finansal karışıklığa neden oldu ve bireyler, işletmeler ve aslında devlet kurumları (sadece bölgesel değil, küresel olarak) geleneksel sistemlere alternatifler arıyorlar.” 

Bitcoin, yatırım için giderek daha çekici hale geliyor. Bu doğrultuda Green de Bitcoin’in mevcut yükselişini sürdüreceğini düşünüyor:

“Şu anda olduğu gibi, bu fiyat ivmesinin düşmesi için hiçbir neden göremiyorum. Bitcoin’in bu ayın sonuna kadar 50.000 dolara ulaşmasını bekleyebiliriz; Kasım 2021’den itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağını söylemek için hala çok erken.”

İnsanlar birçok bankanın kapanacağından, ATM’lerin parasının tükeneceğinden ve SWIFT uluslararası ödeme sisteminin şimdiden “bir silaha dönüşeceğinden” korkuyor. Green bunu, uygulanabilir, merkezi olmayan ve kurcalamaya dayanıklı bir ağ olan Bitcoin lehine güçlü bir argüman olarak görüyor.

Green, kripto para piyasasına daha fazla kurumsal yatırımcının katılması, Bitcoin’e olan güvenin artması, ticaret hacimlerinin artması ve ilk kripto para biriminin volatilitesinin giderek azalması – tüm bunların yatırımcılar için iyi haber olduğu sonucuna varıyor.

“Bankalar kapanırken, ATM’lerin parası tükenirken, savaşın bedelini ödemek için kişisel tasarruf tehditleri varken ve başlıca uluslararası ödeme sistemi SWIFT silah haline gelirken, diğer faktörlerin yanı sıra; uygulanabilir, merkezi olmayan, sınırları olmayan, kurcalamaya karşı korumalı, el konulamayan bir para sistemi için durum açıkça ortaya konmuştur.” 

Geçen yıl, deVere’nin kurucusu, Ethereum‘un önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin ile yer değiştirebileceğini ve piyasa kapitalizasyonunda onu geçebileceğini öne sürdü. Bunun için ana ön koşul olarak ise, ağın Proof-of-Stake (PoS) algoritmasına geçişine işaret etmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.