Ana Sayfa Koinler Devasa Balinalar Toparlanma Sırasında Bu 6 Altcoin’i Topladı!

Devasa Balinalar Toparlanma Sırasında Bu 6 Altcoin’i Topladı!

0
Devasa Balinalar Toparlanma Sırasında Bu 6 Altcoin'i Topladı!
  • Devasa kripto balinaları, kripto piyasaları istikrar belirtileri gösterirken, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) ve merkezi olmayan finans (DeFi) altcoin’lerini biriktiriyor.

Balina izleme platformu WhaleStats’a göre, en iyi 100 Ethereum balinaları şu anda en çok üç popüler stablecoin ve yarım düzineden fazla altcoin ile ilgileniyor.

Bu altcoin dev ETH cüzdanlarının favorisi oldu

Balina alım listesinin son sırasında oyna-kazan blok zinciri oyun platformu Gala (GALA) bulunuyor. Whalestats’ın verilerine göre ETH balinaları cüzdan başına 230 dolar karşılığında ortalama 2.499 GALA token’ı satın aldı.

Stablecoin odaklı merkezi olmayan bir borsa olan Curve Finance (CRV), balina başına 282 dolar karşılığında ortalama 200 CRV token’lık alım miktarıyla listenin dokuzuncu sırasında yer alıyor.

Listede sekizinci sırada, ABD dolarına bire bir sabitlenmek üzere tasarlanmış bir stabilcoin olan DAI‘yi destekleyen bir yönetim token’ı olan Ethereum-token Maker (MKR) yer alıyor. ETH balinaları toparlanma sırasında balina başı ortalama 855 dolar karşılığında 0,55 MKR’ı sepetlerine ekledi. Maker blok zinciri, Terra’nın kripto dünyasında son zamanlarda yaşanan en büyük düşüşlerden birini yaşamasını takiben büyük kazançlar gösterdi ve geçtiğimiz günlerde balina aktivitesinde bugüne kadar yaşadığı en büyük artışa şahit oldu

Balinaların en çok satın aldıkları dijital varlıklar listesinde, blok zincirleri harici verilerle birleştiren merkezi olmayan bir platform olan Chainlink, ortalama 990 dolar değerinde 130 LINK token’lık satın alma miktarı ile yedinci sırada yer alıyor.

Her zaman büyük yatırımcıların favori altcoin’lerinden birisi olan Chainlink’in yanı sıra, Ethereum balinaları özellikle kripto kredi platformu NEXO ve geliştiricilerin sentetik varlıklar oluşturmasına izin vermek için tasarlanmış bir platform olan UMA‘yı satın alarak DeFi sektörüne geri dönüyor. Bu 2 altcoin listede beşinci ve altıncı sıralarda yer alıyor.

Listenin ilk sıralarında ise ETH’nin yanı sıra USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve son günlerde oldukça zor zamanlar geçiren algoritmik stablecoin TerraUSD (UST) bulunuyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın