Dev Yatırımcıların Tercihi Altcoin Önce Çöktü Sonra %700 Arttı!

0
Dev Yatırımcıların Tercihi Altcoin Önce Çöktü Sonra %700 Arttı!
  • Birçok dev ismin desteklediği bir kripto para birimi olan XCN, piyasa çöküşünün ortasında aşırı oynaklık gösterdi. Chain son 24 saatin içerisinde yüzde 95 düştü, bunu takiben ise bir saat içinde yüzde 700 arttı.

Bir kripto gazetecisi olan Wu Blockhain’in Twitter’dan yaptığı bir paylaşımdan sonra dikkat edildiği üzere Chain (XCN), son 24 saat içerisinde önce 95’lik ani bir düşüş kaydetti, ardından ise bir saat içerisinde yüzde 700 artarak aşırı oynaklık yaşadı. Düşüşün ve dirilişin kesin nedeni belirsiz olsa da, XCN piyasadaki kan banyosunun ortasında, diğer altcoin’ler istikrara ulaşmaya çalışırken yüzde 700 yükselen tek kripto para oldu.

İşletmelerin kendi blok zinciri ağlarını kurmalarına veya daha yerleşik diğer ağlara bağlanmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir teknoloji olan Chain (XCN), sadece bir saat içinde 7x’lik şaşırtıcı bir artış yaşadı.

Yine aynı altcoin’de yaşanan yüzde 95’lik fiyat düşüşü, uzun süreli ayı piyasasına bağlanabilirken, sadece 1 saatte yaşanan yüzde 700’lük artış ise kısmen kripto para biriminin gerçekleştirdiği önemli ortaklıklar ve borsa listelemeleri dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir.

Chain’in arkasında büyük isimlerin desteği var

İlginç bir şekilde Chain, Mart 2022’de adını CHN‘den XCN’ye değiştirmiş ve token’ı için yeni bir akıllı sözleşme başlatmıştı. Yeniden markalaşmanın ardından XCN, KuCoin’de listelendi ve bu listemeyi ise ticaret hacminde önemli artışlar gören Huobi, Gate.io, Bitrue ve Hotbit gibi büyük ve popüler borsalar izledi. XCN ayrıca 7 Haziran’da Coinbase tarafından pending/bekleyen bir varlık olarak listelendi.

xcn
Kaynak: chain.com

Chain, kurulduğu 2014 yılından bu yana, Khosla Ventures, Pantera Capital, Capital One, Citigroup, Fiserv, Nasdaq, Orange ve Visa’dan aldığı 40 milyon dolarlık başlangıç ​​finansmanı da dahil olmak üzere birçok önemli ortaklık ve finansman turu gerçekleştirdi.

Genel kripto piyasasına bakılırsa, bütün kripto para birimleri zor bir ay geçiriyor ve enflasyon, ayı piyasası ve LUNA krizi yatırımcılar arasında korku, belirsizlik ve güvensizlik yaratarak piyasayı bir bataklığa sürüklüyor. Çoğu kripto para birimi ayakta zar zor ayakta kalırken, bazıları ise tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yarısından çok fiyat kaybı yaşadı.

Bu nedenle, Bitcoin ve diğer altcoin’lerin kırmızılar içerisinde olduğu bir zamanda bile XCN’nin hızla yükselen bir artış göstermesi oldukça dikkat çekicidir. Bu altcoin’de volatil bir fiyat artışı yaşanıyor olması, pending sürecinde olan Coinbase listelemesinin veya herhangi bir olası Binance listelemesinin gerçekleşmesi durumunda fiyatta büyük artışlar yaşayabileceği anlamına geliyor. Ama piyasadaki trendi göz önünde bulundurarak ani fiyat hareketleri konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın