Dev Yatırım Bankası Goldman Sachs’in Çarpıcı Bitcoin Değerlendirmesi!

0
318

Geçtiğimiz günlerde sitemizde büyük yatırım bankası Goldman Sachs ile ilgili bir habere yer vermiştik. Hatırlamayanlar için Goldman Sachs, yatırımcıların talebi üzerine toplantı kararı aldığını bildirmişti. Burada ilginç olan ise toplantı için yapılan çağrıda Bitcoin’in de yer alıyor olmasıydı. Goldman Sachs gibi bir bankanın Bitcoin hakkında konuşacak olması dikkat çekti. Peki toplantı da neler konuşuldu? Detaylar haberimizde.

Goldman Sachs, COVID-19 krizi bağlamında mevcut Bitcoin, altın ve enflasyon politikalarını görüşmek üzere toplantı düzenledi. Fakat görünüşe göre yatırım bankası hala bitcoin veya diğer kripto paraların destekçisi değil.

Toplantıdan önce yayınlanan bir sunum, 35 slayttan oluşuyordu. Bunlardan yedisi Bitcoin ile ilgiliydi, ancak toplantıda ki insanlar Bitcoin’i yalnızca yaklaşık beş dakika boyunca tartıştılar ve soru sorulmadı.

Goldman, Bitcoin gibi kripto para birimleri “büyük ilgi gördü”, ancak “bir varlık sınıfı değil” dedi. Peki neden? Bunun nedenleri arasında, Bitcoin’in tahvillerin aksine nakit akışı eksikliği ve küresel ekonomik büyümeye maruz kalınarak kazanç elde edememesi yer alıyor. Goldman ayrıca, Mart ayı başında 12 ayın en düşük seviyesine gerilediğini belirterek bitcoin’in volatilitesine dikkat çekiyor. Fiyat, görüşmeden birkaç saat önce yaklaşık %5 değerinden yükseldi.

Ortaya çıkan düşünceler “Varlığı tam olarak incelememiş gibi görünüyorlar.” yorumlarına neden oldu. Kripto para ticareti şirketi Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Kyle Davies “Daha yapıcı bir çağrı umuyordum” dedi. Yine de, “Bu çağrıyı yapıyor olmaları, çok fazla ilgi olduğu anlamına geliyor.” diye ekledi. Sonuç olarak Goldman, müşterilerin portföyleri için Bitcoin’e yatırım yapılmasını önermektedir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın