Dev Yatırım Bankası Goldman Sachs’in Çarpıcı Bitcoin Değerlendirmesi!

Geçtiğimiz günlerde sitemizde büyük yatırım bankası Goldman Sachs ile ilgili bir habere yer vermiştik. Hatırlamayanlar için Goldman Sachs, yatırımcıların talebi üzerine toplantı kararı aldığını bildirmişti. Burada ilginç olan ise toplantı için yapılan çağrıda Bitcoin’in de yer alıyor olmasıydı. Goldman Sachs gibi bir bankanın Bitcoin hakkında konuşacak olması dikkat çekti. Peki toplantı da neler konuşuldu? Detaylar haberimizde.

Goldman Sachs, COVID-19 krizi bağlamında mevcut Bitcoin, altın ve enflasyon politikalarını görüşmek üzere toplantı düzenledi. Fakat görünüşe göre yatırım bankası hala bitcoin veya diğer kripto paraların destekçisi değil.

Toplantıdan önce yayınlanan bir sunum, 35 slayttan oluşuyordu. Bunlardan yedisi Bitcoin ile ilgiliydi, ancak toplantıda ki insanlar Bitcoin’i yalnızca yaklaşık beş dakika boyunca tartıştılar ve soru sorulmadı.

Goldman, Bitcoin gibi kripto para birimleri “büyük ilgi gördü”, ancak “bir varlık sınıfı değil” dedi. Peki neden? Bunun nedenleri arasında, Bitcoin’in tahvillerin aksine nakit akışı eksikliği ve küresel ekonomik büyümeye maruz kalınarak kazanç elde edememesi yer alıyor. Goldman ayrıca, Mart ayı başında 12 ayın en düşük seviyesine gerilediğini belirterek bitcoin’in volatilitesine dikkat çekiyor. Fiyat, görüşmeden birkaç saat önce yaklaşık %5 değerinden yükseldi.

Ortaya çıkan düşünceler “Varlığı tam olarak incelememiş gibi görünüyorlar.” yorumlarına neden oldu. Kripto para ticareti şirketi Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Kyle Davies “Daha yapıcı bir çağrı umuyordum” dedi. Yine de, “Bu çağrıyı yapıyor olmaları, çok fazla ilgi olduğu anlamına geliyor.” diye ekledi. Sonuç olarak Goldman, müşterilerin portföyleri için Bitcoin’e yatırım yapılmasını önermektedir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.