Dev İngiliz Bankası, Coinbase İle Yollarını Ayırıyor

0

Barclays Coinbase ile Çalışmayı Bitirebilir, GBP İşlemleri Yavaş

İngiliz bankacılık devi Barclays’in ABD kripto borsası Coinbase ile bağlarının kesildiği bildiriliyor.

Bir haber sitesinde yer alan habere göre, ismi bilinmeyen bir kaynak, Barclays’in artık Coinbase ile çalışmadığını söyledi. Coinbase, ilk olarak 2018 yılının Mart ayında Barclays’te hesap açmıştı.

Haberin, kripto topluluğuna sert bir şekilde vurması beklenmekte. Bölünmenin kesin nedeni bilinmemektedir, ancak haber sitesinde spekülasyon yapılan bir isimsiz kaynak:

“Anladığım kadarıyla Barclays’in risk iştahının biraz daraldı- bu olanı neyin veya neyin yönlendirdiğini tam olarak bilmiyorum, belki de mutlu olmadıkları bazı aktiviteler oldu. Ancak Barclay’lerin bir bütün olarak kripto ile olan rahatlık düzeyi ile ilgili.”

Bildirildiğine göre, Coinbase daha genç ve daha az kurulmuş bir operasyon olan Clearbank aracılığıyla İngiltere bankacılığına erişimine devam edecek.

Bu, Barclays’in kripto dünyasına artan katılımından ilk geri adım atması değil.

Temmuz ayında, Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’un borsa alım satım işlemlerinin ötesine geçmek istediğini belirterek, Coinbase’i daha geniş bir kripto kabulü promosyonuna genişletme planlarını açıkladı. Yorumlar için Coinbase’e ulaşılmaya çalışıldı, ancak yanıt gelmemişti.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın