Ocak 4, 2022

Dev ETH Balinası Varlıklarının %52’sini Bu 6 Altcoin Oluşturuyor!

En büyük 1000 borsa dışı Ethereum (ETH) balinası, hangi altcoinleri tercih ettikleri konusunda fikir birliğine sahip gibi görünüyor.

Kripto balina takip platformu WhaleStats’tan gelen verilere göre, popüler meme coin Shiba Inu (SHIB) ve diğer beş kripto para birimi, en büyük Ethereum adreslerinin, ETH harici varlıklarının yüzde 50’sinden fazlasını oluşturuyor.

En büyük 1000 ETH cüzdanı şu anda değeri 1.72 milyar dolardan fazla olan SHIB’e sahip ve bu, yazım sırasında kendi başına ETH harici varlıklarının yüzde 14,76’sını oluşturuyor.

Aynı adresler, değeri 1,53 milyar dolardan fazla FTT bulunuyor. FTT, FTX kripto türev borsasının yerel tokeni olarak işlev görüyor. Bu rakam şu anda balinaların ETH olmayan varlıklarının yüzde 13,18’ini oluşturuyor. Piyasa değerine göre en büyük 36. kripto varlığı olan FTT, yazım sırasında 40.80 dolardan işlem görüyor.

En büyük ETH cüzdanları ellerinde ayrıca ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan Tether’de (USDT) 1,04 milyar dolardan fazla tutuyor ve bu da balinaların ETH olmayan varlıklarının yüzde 8,93’ünü oluşturur.

Başka bir dolara sabitlenmiş stabilcoin olan USD Coin (USDC), balinaların Ethereum olmayan varlıkları arasında dördüncü en büyük holding’i olarak listeleniyor. En büyük ETH cüzdanları, ETH olmayan varlıklarının yüzde 5,79’unu oluşturan USDC’de 675,8 milyon dolardan fazla yatırıma sahip.

Cüzdanlar ayrıca OKEx Blockchain Foundation tarafından yayınlanan bir kripto para birimi olan OKB‘de 560,6 milyon dolardan fazla yatırıma sahip. OKB hizmet tokeni, OKEx kripto borsasındaki trader’ların ücret ödemesine, faiz kazanmasına ve yeni dijital varlık projelerine katılmasına olanak tanır ve şu anda 28.44 dolardan işlem görmektedir.

En büyük 1000 ETH adresinin altıncı en büyük holdingi ise Gala (GALA) token. Ethereum balinaları, şu anda 0,43 dolardan işlem gören GALA’da 534 milyon dolarlık bir yatırıma sahip. GALA, Gala oyun platformu için bir değişim aracı ve bir ödeme aracı olarak kullanılmaktadır.

Birlikte ele alındığında, bu altı token, en büyük ilk 1000 Ethereum cüzdanının ETH dışı varlıklarının yüzde 52’sinden fazlasını temsil ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.