Dev Enerji Şirketi Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı!

  • Milyarder Sarath Ratanavadi’nin sahibi olduğu Tayland merzezli bir enerji şirketi, bugün y Binance US ve BNB token’ına stratejik yatırımlar yaptığını duyurdu.

Gulf Energy Development Public Company Limited, 18 Nisan’da düzenleyiciye yaptıkları bir başvuruda, dijital varlık piyasasına girme hedefli çabasının bir parçası olarak bir yan kuruluşları aracılığıyla Binance.US operatörü BAM Trading Services Inc. tarafından ihraç edilen hisse senedine yatırım yaptıklarını açıkladı. Borsa, 6 Nisan’da 200 milyon dolarlık bir fon toplayıp 4,5 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştıklarını açıklamıştı.

18 Nisan’daki ayrı bir dosyalamaya göre ise Gulf Energy, Gulf International Investment Limited adlı bir yan kuruluş aracılığıyla Binance’in blok zinciri olan BNB Chain‘in yerel token’ı olan Binance Coin‘e (BNB) de açıklanmayan bir miktarda yatırım yaptı.

Gulf Energy ikinci dosyalamada, bu hareketlerin “şirketin dijital altyapıda lider olma hedefiyle uyumlu olduğunu ve şirketin gelecekte dijital varlıkla ilgili diğer girişimlere genişlemesi için daha fazla fırsat sağladığını” söyledi.

binance coin bnb

Taylandlı firma, yan kuruluşu Gulf Innova Company Limited aracılığıyla, Ocak ayında daha geniş Binance grubuyla, esas hedefi olan Tayland’da bir kripto borsası kurmak için bir ortak girişim kurma planlarını duyurdu. İkili, anlaşmayı bu yılın ikinci çeyreğinde tamamlamayı umuyor.

Ocak ayında, Taylandlı şirket, Binance grubu ile yan kuruluşu Gulf Innova Company Limited aracılığıyla, esas olarak Tayland’da bir kripto borsası kurmak için bir ortak girişim başlatma isteklerini açıkladı. Parite, işlemi bu yılın ikinci çeyreğinde tamamlamayı bekliyordu.

Yine ikinci dosyalamada Gulf Energy, Gulf Innova’nın 13 Nisan’da bir kripto borsası kurmak için Binance ile bir hissedarlar anlaşması imzaladığını da söyledi.

Taraflar ayrıca yerel düzenleyicilerle çalışma niyetlerini de dile getirdiler. Gulf Energy ikinci dosyada “Ortak girişimin kurulmasının ardından, ilgili kurumlarla dijital varlık takas lisansı ve diğer lisanslar için uygun kurumlara başvuruda bulunacak” dedi.

Tayland’da kripto para birimleri

Tayland son zamanlarda kripto para birimi düzenlemeleri konusunda gelişmeler yapmaya, dijital varlıkların finansal istikrara getirebileceği riskleri kontrol etmeyi ve ayrıca yatırımcılar için bazı güvenceler sağlamayı amaçlayan hareketlerde bulunmaya devam ediyor.

KoinFinans tarafından daha önce belirtildiği üzere ülkenin nisan ayından itibaren, mal ve hizmetler için ödeme yapmak amacıyla kripto para birimi kullanmanın ülkede yasa dışı olacağı bile bildirilmişti.

Tayland SEC, ödemeleri yasaklanmasına rağmen dijital para birimlerine yatırım yapmanın ülkede yasal olmaya devam edeceğini de vurgulamıştı. Hatta yetkililer, ülkenin blockchain teknolojisi ile ilgili yenilikleri desteklediğini de belirtti.

Kripto devi de ülkedeki düzenlemelerden payını aldı ve Temmuz 2021’de dünyanın en büyük borsası olan Binance’e lisanssız faaliyet gösterdiği için suç duyurusunda bulunan Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile sorun yaşamıştı. Ancak Ocak ayında ise şirket, Tayland’da yeni bir şube açma niyetleri olduğunun sinyallerini vermişti.

Binance, yakın zamanda Abu Dhani, Bahreyn ve Dubai’de ayrı lisanslar elde ettikten sonra Orta Doğu’daki varlığını artırmaya devam ediyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : theblockcrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.