Dev Balinadan Şaşırtan Hamle: %222 Artış Gösteren Altcoin’i Hareket Ettirdi!

Zengin bir altcoin sahibi, parabolik rallilerin hemen ardından borsalardan dokuz rakam değerinde Ethereum (ETH) tabanlı bir kripto varlığını geri çekti. İlk olarak kripto muhabiri Colin Wu tarafından tespit edilen Tellor Tributes arzının %21’ini kontrol eden bir balina, borsalardan yaklaşık 116 milyon dolar değerinde TRB tokenı çekti.

 Bir balina (3 ilişkili adres) 30 Ağustos’tan bu yana borsalardan toplam 872.600 TRB (şu anda 116 milyon dolar değerinde) çekerek dolaşımdaki (arzın) %34,5’ini oluşturdu. 4, 9 ve 15 Eylül tarihlerinde, 100.000’lik üç TRB transferi gerçekleştirildi ve Binance’e aktarıldı. Balina hala 540.000 TRB tutuyor ve bu da dolaşımın %21,4’ünü oluşturuyor.

TRB, Ethereum akıllı sözleşmelerini harici verilere bağlayan merkezi olmayan bir oracle ağı olan Tellor’un yerel token’ıdır.

Bu haber yazıldığı sırada TRB 31,75 dolardan işlem görüyor ve son 30 günde %222 artış gösterdi.

Wu, balinanın yüksek fonlama oranları elde etmek ve açık vadeli işlem sözleşmelerinden gelir elde etmek için likit TRB token’larının çoğunu kontrol etmeye çalışıyor olabileceğini tahmin ediyor.

 30 Ağustos’tan bu yana TRB fiyatları 14,45 dolardan 46,3 dolara kadar yükseldi. Son 24 saat içinde TRB spot işlem hacmi yalnızca 184 milyon dolar, sözleşme hacmi ise 6,748 milyar dolar oldu. Balina, sözleşme geliri ve yüksek fonlama oranları elde etmek için TRB’nin spot dolaşımını kontrol edebilir.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.