Haziran 10, 2022

Dev Balina SHIB Değil Bu Meme Coin’i Gözüne Kestirdi: 400 Milyonluk Alım!

Binance Smart Chain (BSC) blok zincirindeki en zengin balinaların faaliyetlerini takip eden bir kripto veri platformu olan WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre, SHIB alımlarına ara veren bir Binance Coin (BNB) balinası büyük miktarda Dogecoin (DOGE) satın aldı.

“Scarlet Witch” takma adını kullanan BNB balinası, işlemi bugün öğlen saatlerinde gerçekleştirdi. WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre devasa cüzdan, 31.66 milyon dolar değerinde 400 milyon DOGE’u zulasına ekledi.

Binance Smart Chain’in en zengin balinalardan biri olan ve WhaleStats sıralamasında 74. sırada yer alan Scarlet Witch’in, bugün erken saatlerde gerçekleşen işlem için 0,11 dolar gibi düşük bir ücret ödediği görüldü.

En zengin kripto yatırımcıları Dogecoin’i seviyor

Küçük yatırımcılar son fiyat düşüşünün ortasında stablecoin’lerde kalmayı tercih ederken, kripto para balinaları ise farklı dijital para birimlerindeki pozisyonlarını artırmak için kriptonun düşük fiyatlarından yararlanıyor.

Yazım sırasında DOGE, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 89.3’lik bir düşüşle 0.075 dolar civarında el değiştiriyor.

dogecoin

Geçen yıldan bu yana Dogecoin fiyatı’ndaki büyük düşüşe rağmen, en iyi kripto para birimi oyuncuları, bu popüler meme coin’i her zaman var güçleriyle desteklemeye devam ettiler.

Örneğin, Amerikan elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk, varlık sınıfını her zaman destekleyenlerden biri oldu. Benzer şekilde, Robinhood’un kurucu ortağı Vladimir Tenev de ağırlığını bu kripto para birimine vermiş ve Dogecoin’in internetin para birimi haline gelmesine yardımcı olacak yollar önermişti.

Hatta Robinhood Markets’ın CEO’su Tenev, dün yaptığı bir açıklamada Dogecoin’e olan sevgisini alenen ilan etti ve en büyük kripto para birimini en iyi arkadaşı olarak nitelendirdi.

ABD Ulusal En İyi Arkadaşlar Günü’nü kutlamak için Twitter’dan paylaşımda bulunan Robinhood, Tenev’e Dogecoin maskotununun eşlik ettiği bir fotoğraf paylaştı:

“Yakın bir arkadaşın olduğunda, işler hiçbir zaman o kadar korkutucu değildir.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.