Ocak 10, 2022

Dev Balina Dipten Topladı: Bu 5 Altcoin’e 100 Milyonluk Yatırım!

Bir balina izleme platformundan elde edilen verilere göre, var olan en büyük balinalardan biri, piyasa düzeltmesini takiben FTX Token (FTT) ve Polygon (MATIC) da dahil olmak üzere beş altcoin’i indirimli fiyatlardan satın aldı. Dev balina bu 5 altcoin’e 100 milyon dolardan fazla bir miktar ödedi.

WhaleStats verileri, 17 milyar doları aşan kripto varlığı bulunan Ethereum (ETH) balinasının, kripto türevler borsası FTX’in hizmet coin’i olan FTX Token’den (FTT) on milyonlarca dolar değerinde satın aldığını gösteriyor.

Balina sadece bir işlemde, satın alma sırasında 49 milyon dolar değerinde olan 1.408.969 FTT satın aldı. Dev adresin gerçekleştirdiği ikinci işlem ise, kripto yatırımcısının 36,51 milyon dolar değerinde 1.049.990 FTT satın aldığını gösteriyordu.

CoinGecko verilerine göre FTX Token şu anda 37,46 dolardan işlem görüyor.

WhaleStats’ın borsa dışı en büyük Ethereum cüzdanları sıralamasında 557 numarada yer alan balina, FTX satın alımlarının yanında 8.79 milyon dolar değerinde 4.250.000 Polygon (MATIC) token de satın aldı. Bir blockchain ölçeklendirme çözümü olan Polygon, yazım sırasında 2,05 dolardan işlem görüyor.

Balinanın dipten topladığı alışveriş sepetinde sırada, aynı adı taşıyan borç verme ve ödünç alma platformunun yönetim token olan AAVE bulunuyor. WhaleStats verileri, kripto yatırımcısının 3.67 milyon dolar değerinde 17.893 AAVE aldığını gösteriyor.

Yine ayrı bir işlemde, varlıklı kripto para balinası, Chainlink’e (LINK) de para harcadı ve 1.53 milyon dolar değerinde 61.401 LINK token satın aldı. Merkezi olmayan oracle ağının yerel tokeni yazım sırasında 27,72 ABD doları değerinde.

Son olarak en büyük 557. Ethereum balinası, Ethereum ağında Bitcoin’i (BTC) temsil eden bir kripto varlığı olan Wrapped Bitcoin’i (WBTC) de satın aldı. WhaleStats’a göre balina, 1.80 milyon dolar değerinde 43 WBTC’yi yuttu.

Toplamda, balina beş dijital varlığı çantasına ekledi ve bunlara 101.30 milyon dolardan fazla para harcadı. Bu büyük alımlar, amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’in 90 günün en düşük seviyesi olan 39.692 dolara kadar düştüğü bir kripto piyasası gerilemesi sırasında yapıldı. Piyasada yaşanan düzeltmeye rağmen, birçok analist BTC’nin bu yıl altı haneli fiyatlara ulaşacağına inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.