Dev Balina Bu 2 Altcoin’e Milyonlarca Dolar Harcadı: Saniyelik İşlem!

  • Popüler bir analiz platformundan alınan yeni verilere göre, devasa büyüklükye bir kripto yatırımcısı, 100 milyon doların üzerinde bir para harcayarak 2 popüler altcoin’e yatırım yaptı.

Blok zinciri izleme hizmeti WhaleStats’a göre, BlueWhale0208 olarak bilinen Ethereum (ETH) cüzdanı, geçtiğimiz günlerde, sadece birkaç saniye içinde büyük miktarda para harcayarak iki altcoin‘i satın aldı.

Dev balina ilk olarak 11.992.500 dolar harcayarak merkezi olmayan kripto borsası Serum‘un yerel kripto para birimi SRM‘den 11.250.000 adet’i mideye indirdi.

BlueWhale0208 bu işlemin ardından, popüler FTX kripto para borsasının yerel varlığı olan 3.046.875 FTX Token’ı (FTT) satın almak için oldukça büyük bir miktar, 93.5 milyon dolar, harcadı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 24 saat içinde balina, varlıklarının önemli bir kısmını başka yerlere taşımaya başladı. Yeni edindiği SRM ve FTT‘yi temizlemeye ek olarak, balina ayrıca 23.536,257 dolar değerinde olan ETH’yi de boşalttı, bu işlemlerin sonucunda cüzdanın mevcut değeri 3.1 milyon doların üzerinde bir değere geriledi.

BlueWhale balinaları harekete geçti

“BlueWhale” başlığını kullanan diğer derin cepli kripto yatırımcıları da son zamanlarda bazı büyük alımlar gerçekleştirdi. Geçen hafta BlueWhale0117, 4.2 milyon dolar değerinde katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) satın alırken, BlueWhale0116 ise 213.2 milyon dolarlık inanılmaz bir 7.112.942 FTX Token (FTT) alışverişi gerçekleştirdi.

Bunların yanı sıra Whalestats, en zengin 5.000 ETH cüzdanının nelere yatırım yaptığını da takip ediyor. Ethereum’un kendisi balinaların çantalarındaki en popüler dijital varlık olmaya devam ederken, balinalar aynı zamanda ellerinde US Dollar Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi stablecoin’lerden de büyük miktarda bulunduruyorlar.

kripto

Listenin devamına bakınca, balinaların Dogecoin (DOGE) rakibi Shiba Inu’ya (SHIB) da ortalama olarak 2.4 milyarlık yatırım yaptığı görülüyor. Dev cüzdanların ortalama 16.072 dolar değerinde 1849 LINK token’ına sahip olduğu merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) ile de ilk 10 listesi tamamlanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.