Mayıs 14, 2022

Deneyimli Yatırımcı Uyardı: “Dipten Satın Alırken Dikkat!”

Mobius Capital Partners’ın deneyimli bir yatırımcısı ve kurucu ortağı olan Mark Mobius, Bitcoin fiyatındaki yüksek oynaklığın ortasında dipten satın alma taktiğine karşı uyardı. Financial News tarafından aktarılan habere göre kripto para piyasasındaki bir erime, Bitcoin fiyatını yakın gelecekte 10.000 dolara kadar düşürebilir yorumu yapmıştı. Yatırımcının uyarısını aşağıdaki haberimizden okuyabilirsiniz.

[irp posts=”54938″ name=”Ünlü Yatırımcıdan Bitcoin Yorumu: Dipten Satın Al Stratejisi İşe Yaramayacak Çünkü…””]

Bitcoin fiyatı yaşadığı düşüşlerden sonra 30.000 dolar civarında seyrediyor ve üç gün içinde %25 aralığında büyük kayıp kaydetti. Terra’nın UST stabilcoin’inin yakın zamanda çöküşü, Bitcoin ve altcoinlerin çoğunluğu dahil olmak üzere piyasalar üzerinde yıkıcı bir etki yarattı.

Bitcoin fiyatının hali hazırda bir dip görüp görmediği konusunda büyük tartışmalar sürerken, Cuma günü fiyat 30.000 doları geçmeyi başardı. Fiyattaki bu yüksek oynaklık, süregelen tartışmaları alevlendirdi.

[irp posts=”54853″ name=”Ünlü Analistlere Göre Bitcoin Dibe Ulaştı!”]

Bitcoin Dip Fiyatı Konusunda Dikkat Edin!

Euro Pacific Capital Inc.’in CEO’su ve baş küresel stratejisti Peter Schiff de daha derin bir alt seviye konusunda uyarmıştı:

“Bitcoin’in 30.000 doların üzerindeki rallisinin dibin geldiğini gösterdiğini düşünme hatasına düşmeyin. Muhtemelen bu alan artık destek değil, dirençtir. Yeni destek çok daha aşağıda yer alıyor.”

Altının güçlü bir savunucusu ve uzun süredir Bitcoin şüphecisi olduğu piyasalarda da bilinen Shiff, bu yıl Ocak ayında Bitcoin’de bir panik satışı olacağını öngörmüştü. Fiyatı 30.000 doların altına düştüğünde pazarın panik satış aşamasına gireceğini tahmin etmişti.

Aşırı Korku

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Cuma günü 10 değerini kaydettikten sonra Cumartesi günü 9’luk bir ‘aşırı korku’ seviyesine düştü. CoinMarketCap’e göre, yazı yazarken fiyat 29.475 dolardan işlem görüyordu. Mevcut fiyat, geçen haftaki yaklaşık 40.000 dolarlık Bitcoin (BTC) fiyat seviyelerine yakın değil.

Öte yandan, Michaël van de Poppe gibi tanınmış trader’lar, 32.500 doları test ederse BTC fiyatının 34.000 dolar seviyesini geri dönebileceğini düşünüyor. 32.500 doların üzerinde bir yükseliş olasılığı, birkaç yükseliş faktörü tarafından gösteriliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.