Deneyimli Yatırımcı Mark Mobius’a Göre, Bu Faktör Bitcoin’in Geleceğini Belirleyecek

0

Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı ve tanınmış yatırımcı Mark Mobius, daha fazla yasal düzenlemenin kripto piyasasında coşkunun azalmasına neden olacağını düşünerek Bitcoin fiyatının “düşüş” riski altında olduğunu söyledi.

Bloomberg’e verdiği bir röportajda Mobius, kripto sektörüne artan miktarda hükümet ilgisinin sert bir şekilde piyasayı etkisi altına aldığını iddia etti. Mark Mobius’a göre, hükümetler sektöre “giderek daha fazla” müdahale edecek.

“Korkarım [Bitcoin] daha da düşecek. Bunu söylemekten nefret ediyorum çünkü o alanda çok arkadaşım var. Ancak bu ortamda kripto para birimleriyle ilgili coşkunun nasıl artabileceğini anlamıyorum çünkü hükümetlerin bu alanın giderek daha fazla üzerine düştüğünü göreceksiniz.

Ticaret yapan Bitcoin şirketlerinin de darbe almaya başladığını görebilirsiniz, bu yüzden muhtemelen birçoğu fırsatı yakalamak için pazara akın ediyor.”

Tecrübeli yatırımcı, Bitcoin satın alan birçok spekülatör için belirleyici faktör olduğuna inandığı kripto para birimlerine olan inancın da azalma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

“Şu anda, özellikle ABD’de, etrafta dolaşan çok fazla para var. İnsanlar hükümetten postayla çek alıyorlar. Banka hesaplarına ekliyorlar. Paralarıyla ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bitcoin hakkında çok fazla spekülasyon var ve bu söylentileri, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle milyarder olanları duyduklarında heyecanlanıyorlar ve içeri giriyorlar. Bu bir inanç meselesi. Yani demek istediğim, inanç muhtemelen bozulmaya başlayacak.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın