Deneyimli Trader’a Göre Bitcoin Bu Tarihe Kadar Rekor Kırmayacak!

0
Deneyimli Trader'a Göre Bitcoin Bu Tarihe Kadar Rekor Kırmayacak!

Bitcoin’in 2018 düşüşünü doğru bir şekilde tahmin eden kıdemli trader, Bitcoin için ciddi bir düzeltmenin yaklaşabileceğine dair yeni bir uyarıda bulundu.

Tecrübeli piyasa analisti Peter Brandt, 651,800 Twitter takipçisine Bitcoin’in büyük bir kapitülasyon (capitulation) riskinden kaçınmak için 31 Mayıs’ın en yüksek seviyesi olan 32.000 doları geri alması gerektiğini söyledi. Kapitülasyon yatırımcıların pozisyonlarından vazgeçip varlıklarını olabildiğince çabuk sattıkları güçlü bir satış faaliyeti dönemine işaret eder.

“Bitcoin (BTC) 31 Mayıs zirvesinin üzerinde kapanış yapmazsa, bu grafik ünlü ‘Drano’ grafik modelinin ders kitabı niteliğinde olabilir.”

bitcoin grafik analizi

Brandt’ın grafiğine bakıldığında, Bitcoin büyük bir yatay kanalda kırılma yaşamış gibi görünüyor ve buna göre haftalık zaman dilimindeki bir sonraki güvenilir desteği 12.700 dolar hedefi civarında.

Yazma sırasında, Bitcoin son 24 saatte %12’nın üzerinde düşüşle 22.311 dolar seviyesinde işlem görüyor. Brandt’ın hedefine bir hareket, BTC için %40’ın üzerinde bir aşağı yönlü risk olduğunu gösteriyor. Brandt ayrıca bir tasfiyenin mümkün olduğu fikrine katıldığını söylüyor. Ancak uzun vadede hala Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inanıyor.

“Bence 2024’ün başına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamayacağız ama o zamana kadar dev bir yükseliş trendinde olacağız.” 

Tecrübeli trader, ABD dolar endeksini de yakından takip ediyor. Trader’ın bu yöndeki tahmini ise şu şekilde:

“ABD doları büyük bir koşuya hazır olabilir. 106 dolar geçilirse, grafik hedefi 119 dolar olur.”

Bazı trader’lar, yatırımcı duyarlılığını ölçmek için ABD dolar endeksine güveniyor. Güçlü bir USD, yatırımcıların ABD dolarının güvenliğine kaçışta hisse senetleri ve Bitcoin gibi riskli varlıkları sattığını gösteriyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın