Deneyimli Trader Açıkladı: Bitcoin Nereye Gidiyor?

Deneyimli kripto trader’ı Tone Vays, Bitcoin’in yaşadığı son fiyat hareketinin pek cesaret verici olmadığı şeklinde yorum yaptı ve fiyatın gidişatına ilişkin görüşlerini paylaştı.

YouTube kanalında yayınladığı yeni bir videoda görüşlerini açıklayan Vays, teknik göstergelerin Bitcoin ‘in ‘başının belada’ olabileceğini gösterdiğini iddia etti. Teknik gösterge incelemelerine ‘haftalık mumlarla’ başlayan trader:

“Gördüğüm Bitcoin fiyat grafiği (mumlar) oldukça kötü durumda. Her şey yeni bir düşük kapanışla kötü görünmeye başlıyor. Haftalık seviyede yeni bir dip kapanış çok kötü. Haftalık düşüş, geçen haftanın en düşük seviyesinden daha düşük, ayrıca çok kötü.”

Tone Vays Bitcoin

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Vays, iki hareketli ortalamanın momentumunu takip eden Bitcoin Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığına (MACD) da rotayı çevirip, tahminlerini paylaşmaya devam ederken; bu göstergenin de oldukça ‘kötü’ göründüğünü belirtti.

BTC USD analizi

Vays daha sonra fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen Bitcoin Göreceli Güç Endeksi’ni (RSI) vurgulayarak, tahminini da da netleştirdi. Bildiği üzere RSI seviyesi 70’in üzerindeyken aşırı alım ve 30’un altındayken aşırı satım olarak kabul edilir.

“Bitcoin haftalık grafiğindeki RSI, olabileceğinden daha düşük görünüyor. Bu, RSI’da tüm zamanların en düşük seviyesi olabilir, bu iyi değil. Demek istediğim, yükselmekten başka bir şey yok ama teknik olarak hala 25 civarında yer alıyor, yani o kadar da korkunç sayılmaz. Biraz daha düşme riski var. Daha da kötüleşebilir. Bugün iyi haberler olmayacak. Aslında her şey kötü olacak.”

kripto rsi analizi

Teknik analizlerine son olarak ’21 günlük bir süre boyunca’ birikim ve dağılımın ağırlıklı ortalamasını analiz ederek devam etti ve Bitcoin fiyatının sonraki ‘trend yönünü’ aramak için “Chalkin Money Flow (CMF)” grafiğini kullandı.

“CMF tarihi bir dipte olabilir, bu tarihi bir dip. Olumlu kalmak ve iyi haberler bulmak için elimden geleni yapacağım. Gerçekten deneyeceğim ama muhtemelen başarısız olacağım.”

Bitcoin analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.