Deneyimli Analist Açıkladı: Kripto Varlıklar Yeni Zorluklarla Karşı Karşıya Olabilir!

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, yılın ikinci yarısının Bitcoin (BTC) ve kripto piyasalarının geri kalanı için düşüşle geçebileceğini söylüyor.

McGlone, ufukta bir ekonomik durgunluk olduğuna inandığı için hisse senetleri ve kripto gibi risk varlıklarının önümüzdeki aylarda ucuzlayabileceğini söylüyor.

Makro stratejiste göre, Federal Rezerv hala faiz oranlarını artırma yolunda ilerliyor. Bunun da Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının performansını olumsuz etkileyebileceğini belirtiyor.

“Risk varlıkları durgunluk dönemlerinde ucuzlayabilir. Yükselen borsa ile dikkatli merkez bankaları arasındaki kedi-fare oyunu riskli varlıklar için bir engel olabilir. Kriptolar en riskliler arasında yer alıyor. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’nin (BGCI) 2023’te 2018’deki en yüksek seviyesinin üzerinde kalamamasının iyi bir nedeni olabilir: Fed hala sıkılaştırıyor.”

BGCI, USD cinsinden işlem gören en büyük kripto varlıklarının performansını takip ediyor.

McGlone ayrıca Bloomberg Economics ekibinin kriptolar ve hisse senetleri için “çirkin” bir ikinci yarı öngördüğünü söylüyor.

“Grafiğimiz, Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi’nin yükselmesi ve BGCI’nin (2. çeyrekte) düşmesiyle nadir görülen bir ayrışmayı gösteriyor.

Bir yıllık Federal fon vadeli işlemleri (FF13) bir likidite göstergesidir ve tırmanan bir borsaya artan faiz artırımı beklentilerini eklemek kripto fiyatlarına bir tavan getirebilir.

BGCI 2023’te 1 Haziran’a kadar yaklaşık %50, Nasdaq ise %30 yükselmiştir; bu da eğilimi durgunluklarda tipik olana doğru kaydırabilir, risk varlıkları ucuzlayabilir.”

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.