DeFi Sektörü Yeniden İvme Kazanıyor! İşte Analistlerin Yükseliş Beklediği DeFi Projeleri

Merkeziyetsiz finans sekötü (DeFi) yeniden ivme kazanıyor gibi görünüyor. En önemli token’larının fiyatında bir düzeltme yaşadıktan ve Toplam Değer Kilitli (TVL) değerinde bir düşüş gördükten sonra DeFi’ın yeniden manşetlerde kendine yer bulduğunu görüyoruz.

Tüm merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam değer, DeFi Pulse’a göre hafta sonu 13.7 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu sayı sektördeki toparlanmayı kanıtlar nitelikte.

Dune Analytics tarafından ortaya konan veriler, DeFi sektöründe farklı protokollerle etkileşimde bulunan kullanıcı sayısında bir patlama olduğunu da gösteriyor. Bu yılın Haziran ayının başından bu yana, kullanıcı sayısı Aralık 2019’a göre %100 artarak 200.000 kullanıcıya ulaştı ve bugün ise bu sayı 898.598 seviyesinde.

Bu önemli büyümeye rağmen kullanıcı sayısının 1 milyona ulaşmadığını söyleyebiliriz. Bu, TVL’de ve ana token’ların performansında hala önemli bir büyüme potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Bu bağlamda kripto analisti Aaron Arnold, önemli bir artış yaşayacağını düşündüğü DeFi protokolleri belirledi. Ayrıca DeFi sektörü için ayı piyasası ilan eden yatırımcıların yanıldığını göstermek için Dune Analytics’ten alınan verileri paylaştı:

“BİR SONRAKİ BÜYÜK ALTCOİN TRENDİNİN HALA DEFİ OLACAĞINI VARSAYMAK İÇİN BURADAYIM. DEFİ HALA BİR BOĞA TRENDİNDE VE TREND SENİN ARKADAŞIN. DEFİ’NİN ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLEYEN HİÇ KİMSEYE DİKKAT ETMEYİN. […]  BİREYSEL OLARAK BAZI PROJELERE BAKABİLİRSİNİZ: COMPOUND YÜKSELİYOR, AAVE YÜKSELİYOR, YAKLAŞIK SON 15 GÜNDÜR SYNTHETİX YÜKSELİYOR. BENCE TÜM BU ÖLÇÜMLERLE, DAHA YÜKSEK FİYATLARA İŞARET EDİYORLAR. BU PROJELERDE HALA 100X ALMANIN MÜMKÜN OLUP OLMADIĞINI BİLMESEM DE 5X, 10X, 20X ALMANIN MÜMKÜN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.  BELKİ 50X, ÇÜNKÜ ÖLÇÜTLERİNE BAKARSANIZ, BUNLARIN HEPSİ YÜKSELİYOR.”

Analiste göre, Dune Analytics’ten gelen veriler Uniswap (UNI), Compound (COMP), Kyber (KNC), Aave (AAVE), yearn.finance (YFI), Maker Dao (MKR) ve Curve (CRV) projelerindeki büyümeye işaret ediyor. Arnold, önemli artış potansiyeline sahip DeFi projeleri olarak özellikle yearn.finance, Synethetix (SNX), Compound ve Aave’yi takip ettiğini belirtti.

Son olarak Arnold, 2021 yılında kurumsal yatırımcıların katılımında bir artış öngörüyor. Analist, borsalardaki ve geleneksel finans alanındaki temaslarının DeFi sektörüne “büyük ilgi” gösterdiğini söylüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.