DeFi Şaşırtmaya Devam Ediyor: MEME Airdrop Şu An 700.000 Dolar Değerinde!

MEME token’ının fiyatı neredeyse 2.000 dolara yükseldi ve airdrop yapılan token’ların toplam değeri yaklaşık 700.000 dolar kadar ücretsiz DeFi parası getirdi.

DeFi alanı, günlük olarak gerçekleşen çarpıcı gelişmelerle şaşırtmaya devam ediyor. 18 Ağustos’ta Medium Post aracılığıyla duyurulan Meme protokolünün, birkaç saat önce neredeyse 2.000 dolara ulaşan yerel token’ı ile hız kazanıyor. İlginç olan, 28.000 token’lık çok sınırlı bir arza sahip olması ve çoğunun bir airdrop aracılığıyla Telegram grubuna katılan kişilere dağıtılması.

700.000 Dolar Değerinde MEME Airdrop

Etherscan’dan alınan veriler, protokolün ilk dağıtımının bir parçası olarak 72 kişinin yaklaşık 355 MEME token’ı aldığını gösteriyor. O zaman küçük bir değeri olan 355 token şu anda yaklaşık 1.500 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, birkaç saat önce, MEME’nin fiyatı neredeyse 2.000 dolara ulaşmıştı ve bu fiyatla toplam airdrop değeri yaklaşık 700.000 dolara kadar yükseldi. Ücretsiz DeFi parası için fena bir değer değil. Şanslı azınlıktan biri olma konusunu yorumlayan Anthony Sassano, iki gün önce airdropu aldığını itiraf etti:

“350 MEME token’ın orijinal airdrop alıcılarından biriydim ve bunları 1. günde sattım çünkü o zamanlar sadece sıradan bir token’dı. Bunun yasal bir proje haline geldiği ve 350 MEME’nin şu anda 300.000 dolar değerinde olduğu ortaya çıktı.”

Elbette, bu iki gün önceydi, MEME tokenının fiyatı 1.000 doların altındaydı. Bugün değeri çok daha yüksek.

Son olarak MEME coin’in ilginç bir piyasaya sürülme hikayesi olduğunu söylemekte fayda var. ConsenSys yöneticilerinden Jordan Lyall aslında MEME token’ı, DeFi çılgınlığı diye tabir edilen kavram ve bu çılgınlıkta rol oynayan DeFi projeleri ile alay edebilmek geliştirdi. Şu an geldiği noktaya kendisi bile şaşırmış olabilir. DeFi bir sonraki seferde hangi token’la gündeme gelecek merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.