DeFi Şaşırtmaya Devam Ediyor: MEME Airdrop Şu An 700.000 Dolar Değerinde!

0
260

MEME token’ının fiyatı neredeyse 2.000 dolara yükseldi ve airdrop yapılan token’ların toplam değeri yaklaşık 700.000 dolar kadar ücretsiz DeFi parası getirdi.

DeFi alanı, günlük olarak gerçekleşen çarpıcı gelişmelerle şaşırtmaya devam ediyor. 18 Ağustos’ta Medium Post aracılığıyla duyurulan Meme protokolünün, birkaç saat önce neredeyse 2.000 dolara ulaşan yerel token’ı ile hız kazanıyor. İlginç olan, 28.000 token’lık çok sınırlı bir arza sahip olması ve çoğunun bir airdrop aracılığıyla Telegram grubuna katılan kişilere dağıtılması.

700.000 Dolar Değerinde MEME Airdrop

Etherscan’dan alınan veriler, protokolün ilk dağıtımının bir parçası olarak 72 kişinin yaklaşık 355 MEME token’ı aldığını gösteriyor. O zaman küçük bir değeri olan 355 token şu anda yaklaşık 1.500 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, birkaç saat önce, MEME’nin fiyatı neredeyse 2.000 dolara ulaşmıştı ve bu fiyatla toplam airdrop değeri yaklaşık 700.000 dolara kadar yükseldi. Ücretsiz DeFi parası için fena bir değer değil. Şanslı azınlıktan biri olma konusunu yorumlayan Anthony Sassano, iki gün önce airdropu aldığını itiraf etti:

“350 MEME token’ın orijinal airdrop alıcılarından biriydim ve bunları 1. günde sattım çünkü o zamanlar sadece sıradan bir token’dı. Bunun yasal bir proje haline geldiği ve 350 MEME’nin şu anda 300.000 dolar değerinde olduğu ortaya çıktı.”

Elbette, bu iki gün önceydi, MEME tokenının fiyatı 1.000 doların altındaydı. Bugün değeri çok daha yüksek.

Son olarak MEME coin’in ilginç bir piyasaya sürülme hikayesi olduğunu söylemekte fayda var. ConsenSys yöneticilerinden Jordan Lyall aslında MEME token’ı, DeFi çılgınlığı diye tabir edilen kavram ve bu çılgınlıkta rol oynayan DeFi projeleri ile alay edebilmek geliştirdi. Şu an geldiği noktaya kendisi bile şaşırmış olabilir. DeFi bir sonraki seferde hangi token’la gündeme gelecek merak konusu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın