DeFi Endüstrisi Sessizce Rekor Kırıyor! Kilitlenen Nakit Miktarı 15 Milyar Doları Kırdı

0

Kripto para pazarında gözler Bitcoin’de ve kripto para devinin fiyatı durdurulamaz görünüyor. Ancak, bunun yanı sıra DeFi hala sessizce büyümeye devam ediyor.

Defi Pulse istatistiklerine göre, merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisinde kilitlenen toplam değer bugün 15 milyar dolar’a ulaştı.

Geçen yıl patlayan DeFi, borç verme ve borçlanma gibi hizmetleri yenilemek isteyen gözetim dışı finansal ürünleri ifade ediyor. Kilitli toplam değer, akıllı sözleşmelerde ne kadar para yatırıldığını belirtiyor.

Sektör 2020’de Hızla Büyüdü

DeFi projelerine milyarlarca dolar harcandı, Şu anda en büyük projelerden üçü, ödünç verme protokolleri: Maker, Aave ve Compound. Sırasıyla, 3 milyar dolar, 2.08 milyar dolar ve 2.07 milyar dolar kilitli durumda.

Bazıları endüstriyi balon olarak gördü çünkü çok hızlı büyüyordu. Ancak, yavaşlamaya rağmen DeFi projelerine olan ilgi artmaya devam ediyor. Yatırımcılar sadece çok para kazandıkları için projelere olan ilgi yükseldi. Yatırımcıların kriptolarını kilitlemelerine ve sabit veya değişken bir faiz kazanmalarına olanak tanıyan bir süreç olan verim çiftçiliğinden büyük getiri elde etmek mümkün.

Kaynak: decrypt.co

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın