DeFi Endüstrisi Sessizce Rekor Kırıyor! Kilitlenen Nakit Miktarı 15 Milyar Doları Kırdı

Kripto para pazarında gözler Bitcoin’de ve kripto para devinin fiyatı durdurulamaz görünüyor. Ancak, bunun yanı sıra DeFi hala sessizce büyümeye devam ediyor.

Defi Pulse istatistiklerine göre, merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisinde kilitlenen toplam değer bugün 15 milyar dolar’a ulaştı.

Geçen yıl patlayan DeFi, borç verme ve borçlanma gibi hizmetleri yenilemek isteyen gözetim dışı finansal ürünleri ifade ediyor. Kilitli toplam değer, akıllı sözleşmelerde ne kadar para yatırıldığını belirtiyor.

Sektör 2020’de Hızla Büyüdü

DeFi projelerine milyarlarca dolar harcandı, Şu anda en büyük projelerden üçü, ödünç verme protokolleri: Maker, Aave ve Compound. Sırasıyla, 3 milyar dolar, 2.08 milyar dolar ve 2.07 milyar dolar kilitli durumda.

Bazıları endüstriyi balon olarak gördü çünkü çok hızlı büyüyordu. Ancak, yavaşlamaya rağmen DeFi projelerine olan ilgi artmaya devam ediyor. Yatırımcılar sadece çok para kazandıkları için projelere olan ilgi yükseldi. Yatırımcıların kriptolarını kilitlemelerine ve sabit veya değişken bir faiz kazanmalarına olanak tanıyan bir süreç olan verim çiftçiliğinden büyük getiri elde etmek mümkün.

Kaynak: decrypt.co

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.