DeFi Çılgınlığı Yeniden Gündemde: Aave ve UMA Neden Yükselişe Geçti?

Ethereum’un DeFi’ı, son birkaç gündür büyük bir patlama yaşıyor. Yalnızca 01 Şubat’tan bu yana, Kilitli Toplam Değer (TVL) 5 milyar dolara yakın değer kazandı ve şu anda yazı yazıldığı sırada 32.48 milyar dolar’da yer alıyor.

DeFi protokollerinin artan şekilde benimsenmesi TVL’ye yansıyor ve aynı zamanda DeFi token yatırımcıları için inanılmaz karlara yol açıyor. Son 7 gün içinde Uniswap (+ %44), Aave (+ %50), SushiSwap (+ %106), UMA (+ %236) ve Compound (+ %76) tartışmasız kripto piyasasında en büyük kazananlar oldu.

Bugün piyasanın genel görünümüne bakıldığında, UMA (+ %150) ve Aave (+ %35), son 24 saatteki en yüksek fiyat artışı kaydedenler. UMA, yazının yazıldığı sırada 35.41 dolar’dan işlem görürken, Aave 399.26 dolar’dan işlem görüyor.

Son AAVE fiyat rallisi ile, Aave platformunun TVL’si de tek bir günde %23 arttı ve şu anda 5 milyar dolar’ı aşmanın eşiğinde. Bu sayede Aave, Maker’dan sonra Ethereum’un DeFi sektöründe ki ikinci en büyük protokol olmaya devam ediyor. Popüler kripto trader’ı “Smart Contractor” geçtiğimiz günlerde 90.000 takipçisine, Aave’nin Ethereum’un boğa koşusunun ardından piyasadaki en umut verici altcoin’lerden biri olduğunu söylemişti. Trader, AAVE’nin tüm grafiklerde (USD, BTC ve ETH) büyük ölçüde yükseliş hareketi içinde olduğunu analiz etti. Bu bağlamda, AAVE fiyat rallisi henüz bitmemiş olabilir. Trader dün aşağıdaki grafiği paylaştı:

Santiment’in dün belirttiği üzere, son fiyat yükselişi, çok sayıda büyük yatırımcının AAVE’ye girmesiyle aynı doğrultuda geldi. Veri sağlayıcısı Santiment şunları kaydetti:

“DeFi, kriptoda canlı ve iyi durumda, çünkü AAVE geçtiğimiz gün %33 kazanç kaydetti. 1.000 token veya daha fazla adrese sahip olduğunu düşündüğümüz Aave balinaları, geçtiğimiz ay 266’dan 327’ye yükseldi ve bu ralliyi ateşledi.”  

UMA token’ı ise şu anda 2 milyar dolar’ın biraz altında bir piyasa değeri ile 25. sırada yer alıyor. Mevcut yükseliş dün UMA protokolünün Yam Finance ile işbirliği içinde uSTONKS token’ını başlattığına dair duyuru ile ilgili olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.