David Schwartz: Ripple’da Çalışmıyor Olsaydım Bile XRP Alırdım

Ripple CTO’su David Schwartz, arkasındaki blockchain şirketinin baş teknoloji uzmanı olarak çalışmıyor olsa bile XRP’ye “hemen hemen kesinlikle” yatırım yapacağını iddia etti. Schwartz, bir noktada 40’tan fazla farklı token’a sahip olduğunu ve hala bazılarını bugüne kadar elinde tuttuğunu bildirdi.

İlk olarak bir Twitter kullanıcısı Schwartz’a
“Keşke akıllı sözleşmeler için daha fazla çaba harcamış olsaydım.” diye düşünüyor musunuz şeklinde bir soru yöneltti.

Schwartz buna karşılık, akıllı sözleşmelerin büyük bir şey olacağına hala tam olarak ikna olmadığını ve bugüne kadar tek gerçek başarının stablecoin olduğunu söyledi. Fakat “Ripple’a bu kadar odaklanmasaydım, muhtemelen akıllı sözleşme sistemleri inşa ederdim.” itirafıyla da dikkat çekti. Bu konuşmanın devamında ise ünlü isme farklı bir kullanıcıdan “Ripple’da olmasaydınız ve şu an bildiklerinizi bilmeseydiniz XRP’ye yatırım yapar mıydınız?” sorusu yöneltildi. Schwartz’ın şu yanıtı verdi:

“Neredeyse kesinlikle. 2011 yılında bir bitcoin madencisiydim. İlk teklifte ETH aldım. Birkaç ICO token’ı tuttum ve hala bir miktar tutuyorum.”

XRP’nin fiyatı Ocak 2018’de 3.65 dolara ulaştı ve bu da Ripple’ın kurucularının ve patronlarının zenginleşmesine sebep oldu (bir süreliğine). Eski CEO’su Chris Larsen, teknik olarak yaklaşık 60 milyar dolarlık net değeri ile dünyanın en zengin insanlarından biriydi. Larsen ve Ripple kurucu ortağı McCaleb’in aksine Schwartz, XRP’nin ana mimarı olmasına rağmen XRP sahibi olmak yerine Ripple’ın yüzde iki hissesini tercih etti. Günümüzdeki XRP fiyatındaki düşüş, Ripple şirketini ve yöneticilerini de etkiledi diyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.