David Schwartz: Ripple’da Çalışmıyor Olsaydım Bile XRP Alırdım

0
572

Ripple CTO’su David Schwartz, arkasındaki blockchain şirketinin baş teknoloji uzmanı olarak çalışmıyor olsa bile XRP’ye “hemen hemen kesinlikle” yatırım yapacağını iddia etti. Schwartz, bir noktada 40’tan fazla farklı token’a sahip olduğunu ve hala bazılarını bugüne kadar elinde tuttuğunu bildirdi.

İlk olarak bir Twitter kullanıcısı Schwartz’a
“Keşke akıllı sözleşmeler için daha fazla çaba harcamış olsaydım.” diye düşünüyor musunuz şeklinde bir soru yöneltti.

Schwartz buna karşılık, akıllı sözleşmelerin büyük bir şey olacağına hala tam olarak ikna olmadığını ve bugüne kadar tek gerçek başarının stablecoin olduğunu söyledi. Fakat “Ripple’a bu kadar odaklanmasaydım, muhtemelen akıllı sözleşme sistemleri inşa ederdim.” itirafıyla da dikkat çekti. Bu konuşmanın devamında ise ünlü isme farklı bir kullanıcıdan “Ripple’da olmasaydınız ve şu an bildiklerinizi bilmeseydiniz XRP’ye yatırım yapar mıydınız?” sorusu yöneltildi. Schwartz’ın şu yanıtı verdi:

“Neredeyse kesinlikle. 2011 yılında bir bitcoin madencisiydim. İlk teklifte ETH aldım. Birkaç ICO token’ı tuttum ve hala bir miktar tutuyorum.”

XRP’nin fiyatı Ocak 2018’de 3.65 dolara ulaştı ve bu da Ripple’ın kurucularının ve patronlarının zenginleşmesine sebep oldu (bir süreliğine). Eski CEO’su Chris Larsen, teknik olarak yaklaşık 60 milyar dolarlık net değeri ile dünyanın en zengin insanlarından biriydi. Larsen ve Ripple kurucu ortağı McCaleb’in aksine Schwartz, XRP’nin ana mimarı olmasına rağmen XRP sahibi olmak yerine Ripple’ın yüzde iki hissesini tercih etti. Günümüzdeki XRP fiyatındaki düşüş, Ripple şirketini ve yöneticilerini de etkiledi diyebiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın