Dash, Cardano (ADA) ve TRON (TRX) Kısa Vade Yorumu: 14 Şubat 2021

0

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) geçtiğimiz gün 0,97 dolarlık yerel zirvenin yerini satış baskıları ve direnç kaybı ile beraber geri çekilmeye bıraktı. Varlık kademeli olarak düşüşler yaşıyor ve her dalgalanma fiyatı aşağı baskılıyor. 20 SMA ve 50 MA hareketli ortalamalarda fiyatın sınır altında kaldığı görülüyor.

Kaynak: Tradingview

Satış baskısına ek olarak günün ilk saatlerinde son yerel destek noktasının da altına düşen fiyat boğaların başarısızlığını gösteriyor. Fiyat haber yazılırken 0,84 dolar seviyesindeydi ve düşüşün devamlılığı gelebilir.

MACD indikatörü saatlik grafiklerde negatif bölgede olumsuz izlenim veriyor. Aynı şekilde RSI, Stokastik RSI ve Chaikin verileri de saatlik grafik altında yükselişin habercisi değil gibi görünüyor. Fib düzeltmeleri fiyatın bir alt destek seviyesi 0,78 dolara kadar gerileyebilme ihtimalini gösteriyor. Ayrıca talebin azlığı ve işlemlerdeki düşüş dengeli hacim verilerinde de kendini gösteriyor.

Kaynak: Tradingview

Tüm bunlar bir miktar daha ADA düşüşünün habercisi parametreler. Bir miktar düşüş sonrası 0,78 dolar seviyesinin altına düşen varlığa dikkat etmek gerekecektir. Ancak boğa aktivitesi ve ADA’nın yakaladığı yeni yatırımcı kitlesi durumu kısa sürede tersine çevirebilir.

Dash

Dash uzun süredir uyku halinde olan bir varlıkken dün kendisi için uzun zamandır beklediği bir seviyeye tırmandı. 300 doları anlık aşan varlık geri çekilmesini kademeli olarak yaşıyor. Dash, direnç seviyesi olan 260 dolar bandını aşarak yaşadığı yerel zirve sonrası direnç baskısı ve satış baskıları ile düşüşünü yaşadı. Günün ilk saatlerinde tekrar tırmanışını devam ettirmek isteyen varlık dirençten tekrar ret yemesi ile düşüşünü şu anki değeri olan 238 dolara kadar gerçekleştirdi.

Dash için teknik göstergeler 20-SMA hareketinin altında bir süre işlem gördükten sonra son saatlik verilerde toparlanarak eğimin üstüne çıktı. MACD verileri de negatif bölgedeyken pozitif bölgeye doğru hareketlendiği görülüyor.

Kaynak: Tradingview

Ancak RSI, Chaikin ve dengeli hacim verileri yükseliş sonrası düşüş itibariyle olumsuz bir izlenim veriyor. RSI 50 nötr seviyenin hemen üstünde yer alırken CMF ve OBV verileri negatif bölgede yer alıyor. Parabolik SAR verileri de varlık için satış sinyallerini hala sürdürmektedir. Bu verilerle be beraber satış baskısı devam ediyor. Boğa varlığı karlılığın önüne tam olarak geçememiş gibi görünüyor.

Kaynak: Tradingview

Ayrıca varlık için kısa vadede düşüş trend kanalı da oluştuğu söylenebilir. Dash taleplerindeki düşüşler ve işlem hacim verilerindeki düşüşün devamlılığı geri çekilmenin sürebileceğini gösteriyor. Kısa vadede Dash bu verilerle önümüzdeki birkaç gün içinde 204 dolara kadar gerileyebilir. Yeni alış fırsatları bu seviyeler için uygun olabilir.

Tron (TRX)

TRON (TRX) altkoin boğasından başarılı çıkan bir diğer varlık. Tron geçtiğimiz gün 0,60 doalra kadar bazı borsalarda anlık yükselişler yaşadı. Son 24 saatte %7 düşüşle beraber şu an 0,054 dolardan işlem görüyor.

Tron yakaladığı yerel zirve ardından beklendiği gibi bir düzeltme yoluna gitti. 0,058’lik yerel direnç noktasını gün içerisinde birçok kez test eden varlık geri çekilme için zorlandı. Saatlik verilerde RSI nötr 50 seviyesinin altında seyrediyor. CMF ve hacim işlem verileri de düşüşle beraber negatif bölgelere doğru ilerledi.

Kaynak: Tradingview

SAR verileri ve MACD indikatörleri de hala düşü etkisinde görülüyor. SAR verileri satış baskısı oluştururken MACD negatif bölgeden henüz çıkamadı.

Kaynak: Tradingview

Mum grafiklerinde düşüş için kırmızı sinyallerin baskınlığı görülüyor. Öte yandan son saatlerde yükseliş kısmi olarak görülse de diğer parametreler hala düşüşün devamlılığını yatırımcılara hissettiriyor.

Tron’un güçlü bir boğa pazarı söz konusu. Ancak satış baskısının devamlılığı varlığı bir süre daha aşağı itebilir. Bu durumda varlık için 0,051 seviyesi sürecin devamında görülebilir. Öte yandan boğaların değeri korumaya çalışması da beklenecek. Bu da fiyatı şu an için 0,056 ve 0,058 dolar aralığında tutmayı gerektirecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın