Dark Web’de Bitcoin’den 800 Kat Fazla Kullanılan Para!

Dark web’de kullanılan kağıt para Bitcoin’in tam 800 katı kadar. Amerikan başkanı ve Amerika’da ki yetkililerin kripto paralar hakkında ortaya attığı iddia şöyleydi: “Bitcoin ve diğer kripto paralar yasadışı işler için kullanıyor”. Ama gerçekler öyle değil.

Kara para aklamada en çok tercih edilen para hangisi?

Kripto para dünyası hakkında araştırma hazırlayıp rapor sunan bir şirket olan messari.io’nun yaptığı bir araştırmaya göre “dark web”de kullanılan para birimi ortaya çıktı. Dark web’de, yasadışı işlerlerde ve kara para aklamada kullanılan her bir dolarlık Bitcoin’e karşı tam 800 kat daha fazla kağıt para kullanılıyor.

Messari şirketi, bu karşılaştırma için kripto para verilerini verilerini Chainalysis’ten; kağıt paralarla ilgili olan verileri  de Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi’nden sağladığını duyurdu.

Daha önce bir şirket daha böyle bir açıklama yapmıştı ve sonuçlar yine tahmin edilenin aksine çıkmıştı. Europol adlı şirketin yaptığı araştırmaya göre yasadışı işlerlerde en çok kullanılan para kağıt para. Kripto paraların bu tür işlerlerde kağıt paralara göre çok daha az kullanıyor.

ABD Başkanı Donald Trump ve  ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin geçen hafta peşi sıra yaktıkları açıklamalarda Bitcoin ve diğer kripto paraların yasa dışı işlerde kullanıldığını vurgulamıştı. Araştırmalara göre sonuçlar bu iddialardan çok uzakta.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.