Dan Morehead’den Bitcoin Tahmini: Çılgınca Ama Olması Muhtemel

Nisan ortasındaki fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin, bu yılki yaz hedefine ve diğer fiyat modellerinin hedeflerine de ulaşma yolunda ilerliyor gibi görünüyor. Piyasanın genel yükselişi sayesinde, son düzeltmelere rağmen, topluluktaki pek çok kişi BTC’nin ulaşabileceği seviyelere dair tahminlerini paylaşmaya devam ediyor.

Söz konusu tahminlerden biri de Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead’e ait. Morehead, yakın zamanda verdiği bir röportajda BTC fiyat hedefine ilişkin şunları söyledi:

“Benim tahminim, Bitcoin’in bir yıl sonra yüzde 213 yüksek olacağı… Bu da yılda 200.000 dolar ediyor. Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum, ama olması muhtemel. Tüm temel bilgiler harika görünüyor.”

Dahası Morehead’in tahmini, talep eğrisinde (yukarıdaki grafik) öngörülen artış ile destekleniyor. Morgan Morehead Stanley ve PayPal gibi firmaların alana girmesinin potansiyel olarak fiyatını yükseltebileceğini de iddia etti. Bunun yanında MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, Bitcoin’in kademeli olarak benimsenmesinin ışığında, yakın zamanda, önümüzdeki beş yıl içinde Google ve Apple gibi şirketlerin de Bitcoin satın alacağını düşünüyor.

Morehead, coin fiyatındaki ‘sürekli’ yükselişe işaret ederek, “Her bir milyon yeni kullanıcı için, Bitcoin’in fiyatı 200 dolar yükseliyor. Fiyatın yavaş yükseldiği Şubat 2016 dışında her seferinde bu şekilde oldu.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Micheal Saylor, o zamanlar kriptonun “olgunlaşmamış bir varlık sınıfı” olduğuna dikkat çekiyor ve yönetici, bu istatistiksel modele geriye doğru bakmanın ve onun geleceğini tahmin etmenin rasyonel olmadığını savunuyor.

Parallax Digital’in Kurucusu ve CEO’su Robert Breedlove ise, bunun Bitcoin’in fiyat yörüngesi için ilginç bir zaman olduğuna dikkat çekti. Ona göre, Bitcoin 2031 yılına kadar 125 milyon dolar’a ulaşacak, insanların bunun yalnızca bir “birikim oyunu” olduğunun farkına varacaklar.

Son olarak Pantera Capital, Bitcoin için 115.000 dolar’lık bir yaz fiyatı hedefi belirledi ve kripto varlığın temellerine göre, bu rakama ulaşmak imkansız değil.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.