Dan Morehead’den Bitcoin Tahmini: Çılgınca Ama Olması Muhtemel

0

Nisan ortasındaki fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin, bu yılki yaz hedefine ve diğer fiyat modellerinin hedeflerine de ulaşma yolunda ilerliyor gibi görünüyor. Piyasanın genel yükselişi sayesinde, son düzeltmelere rağmen, topluluktaki pek çok kişi BTC’nin ulaşabileceği seviyelere dair tahminlerini paylaşmaya devam ediyor.

Söz konusu tahminlerden biri de Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead’e ait. Morehead, yakın zamanda verdiği bir röportajda BTC fiyat hedefine ilişkin şunları söyledi:

“Benim tahminim, Bitcoin’in bir yıl sonra yüzde 213 yüksek olacağı… Bu da yılda 200.000 dolar ediyor. Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum, ama olması muhtemel. Tüm temel bilgiler harika görünüyor.”

Dahası Morehead’in tahmini, talep eğrisinde (yukarıdaki grafik) öngörülen artış ile destekleniyor. Morgan Morehead Stanley ve PayPal gibi firmaların alana girmesinin potansiyel olarak fiyatını yükseltebileceğini de iddia etti. Bunun yanında MicroStrategy’nin kurucu ortağı Michael Saylor, Bitcoin’in kademeli olarak benimsenmesinin ışığında, yakın zamanda, önümüzdeki beş yıl içinde Google ve Apple gibi şirketlerin de Bitcoin satın alacağını düşünüyor.

Morehead, coin fiyatındaki ‘sürekli’ yükselişe işaret ederek, “Her bir milyon yeni kullanıcı için, Bitcoin’in fiyatı 200 dolar yükseliyor. Fiyatın yavaş yükseldiği Şubat 2016 dışında her seferinde bu şekilde oldu.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Micheal Saylor, o zamanlar kriptonun “olgunlaşmamış bir varlık sınıfı” olduğuna dikkat çekiyor ve yönetici, bu istatistiksel modele geriye doğru bakmanın ve onun geleceğini tahmin etmenin rasyonel olmadığını savunuyor.

Parallax Digital’in Kurucusu ve CEO’su Robert Breedlove ise, bunun Bitcoin’in fiyat yörüngesi için ilginç bir zaman olduğuna dikkat çekti. Ona göre, Bitcoin 2031 yılına kadar 125 milyon dolar’a ulaşacak, insanların bunun yalnızca bir “birikim oyunu” olduğunun farkına varacaklar.

Son olarak Pantera Capital, Bitcoin için 115.000 dolar’lık bir yaz fiyatı hedefi belirledi ve kripto varlığın temellerine göre, bu rakama ulaşmak imkansız değil.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın