Dallas Mavericks Bitcoin’i Kabul Eden İkinci NBA Takımı Oldu

Dallas Mavericks, Bitcoin’i (BTC) maç biletleri ve mal satın alma için bir ödeme aracı olarak kabul eden ikinci NBA takımı oldu.

Kripto para ödeme işlemcisi BitPay’den bir tweet 13 Ağustos’ta çıkan haberleri doğruladı.

Mavs’in Milyarder Sahibi Kripto Meraklısı

Kripto paranın benimsenmesi, Mavs için geçen yılın başından beri ufukta, takım sahibi ve milyarder teknoloji yatırımcısı Mark Cuban, taraftarların yakında takımın maçlarına bilet almak için Bitcoin’i kullanabileceğini ima etmişti.

Bir buçuk yıl sonra, Cuban’ın planları hayata geçti ve Mavs, The Sacramento Kings’e katıldı ve hayranları için kripto para erişimine başladı. Sacramento Kings, Bitcoin’i promosyon ürünleri ve 2014’ün başlarında biletler için kabul eden ilk NBA takımı olmuştu.

Endüstri kaynakları tarafından sosyal medyada paylaşılan bir Dallas Mavericks basın açıklamasına göre Mavs – The Sacramento Kings gibi – hayranlarının Bitcoin ödemelerini işleme koymak için BitPay hizmetlerini kullanıyor.

Mark Cuban bu yaz, Facebook’un Libra kripto parasının büyük bir hata olduğu ve hatta tehlikeli olabileceği görüşünü dile getirdi. Bu ay yapmış olduğumuz bir haberde de, Cuban’ın Bitcoin’in yatırımcı açısından temelde altınla benzer olduğuna inandığını sizlerle paylaşmıştık.

Spor, blockchain ve kripto para birimini geniş bir kitleye ulaştırmak için giderek daha verimli bir zemin haline geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.