Cüzdan Sağlayıcısı Blockchain.com Kripto Para Borsasına Giriyor

Kripto paralar için cüzdan sağlayıcısı Blockchain.com, bugün yaptığı açıklamada, şu anda servis edilenden daha hızlı ve daha güvenilir bir altyapı ile kripto alışverişini sağlayacaklarını duyurdu.

Şirketin resmî blog sayfasından yaptığı açıklamada;

“Şimdi, saniyede milyonlarca emri yerine getirebilen, işlem başına 40 mikrosaniyede çalışan, dünyanın en hızlı kripto değişimini yarattık.”

Şirket ayrıca bu yenilenmenin nedeninin, kullanıcıların Blockchain.com aracılığıyla ticaret mekanizmasının geliştirilmesi ve diğer bazı borsaların likit eksikliği ve haksız kazanç sağlayan borsaların güvenli olmayan şekillerde varlık saklamasının önüne geçmek için gerekli olduğunu dile getirdi.

Dolandırılma Kabusunun Önüne Geçmek İçin Bir Adım

Şirket , blockchain odaklı ilk kez Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum destekli bir cüzdan sistemi olan Blockchain.info adresiyle piyasaya sürülmüştü ve bunula beraber piyasa için veri,grafik ve istatistikler de sunmaktaydı.

Blog yazısının devamında değişimin gerekli olduğu çünkü müşterilerin alım-satım tahtasının hariç borsalara aktarılmasının görülmesinin yetmediği ve bunlara ek olarak bazı ‘Kabus’ diyebileceğimiz durumların önüne geçilebileceğini söyledi.

“ Daha iyi bir şeyler inşa etmek için yola çıktık, yalnızca bu sık görülen baş ağrılarını giderecek bir ürün değil, kullanmaktan heyecan duyacağımız bir ürün. Dünyadaki her kripto için hızı, güvenilirliği ve likiditeyi yeniden tanımlayan bir takas. Hızlı. Basit. Dürüst. “

The PIT Lansmanı

Önümüzdeki günlerde PIT-versiyon 1 adıyla piyasaya sürmesi beklenen altyapı için yaklaşık 100 geliştirici bir araya getirildi.

Blockchain.com’daki ticaret ürünleri müdürü Nicole Sherrod, The Block ile yaptığı röportajda, diğer borsaların milisaniye eşleme motorlarına ev sahipliği yaparken, PIT’nin bir mikrosaniye barındırmayı hedeflediğini söyledi.

Bulundukları sektör rekabet gücü bakımından yüksek olsa da , şirket kripto para cüzdan işlemlerini rekabete sokabileceklerini ve kendi borsalarını ölçeklendirebileceklerine inanıyor.

Borsanın Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Tether, Andpaxos gibi bilinen kripto paralar içermesiyle beraber Dolar, Euro ve Sterlin cinsinden mevduatlar, para çekme ve mevduat – kripto para ticaretini destekleyecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.