“Crypto Mom” Bir Kez Daha SEC Komisyon Üyesi Seçildi

Halk arasında “Kripto Anne” olarak bilinen Hester Peirce, bir kez daha Amerika Birleşik Devletleri SEC Komisyon Üyesi seçildi.

Kripto endüstrisinin popülerliği arttıkça, dünya genelindeki otoritelerin de ilgisini çekti. Geçte olsa, farklı hükümetlerin üst düzey yetkilileri kripto paraların yeteneklerini anlamaya başlamış gibi görünüyor. Kripto endüstrisine yasak koymaya çalışanların dışında, endüstrinin beklentilerini inceleyen birkaç yetkili de var. Bunlarda biri de Hester Peirce olarak bilinen “Crypto Mom” olarak da bilinir.

Geçen ay, Amerika Birleşik Devletleri Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Senato Komitesi, Peirce’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu [SEC] Komisyon Üyesi olarak kalması için sanal bir toplantı düzenledi. Yeni güncellemeler de SEC, Peirce’nin ikinci kez Komisyon Üyesi olarak seçildiğini doğruladı.

Çarşamba günü Senato’da yapılan oylama sonrasında Pierce’ın başarılı onayı dün SEC Başkanı Jay Clayton ve komisyon görevlileri Elad Roisman ile Allison Herren Lee tarafından yapılan açıklamayla bildirildi.

Peirce, kripto endüstrisinin faydalarını savunduğu için defalarca kez kripto topluluğu tarafından övgü aldı. 21 Temmuz 2020’de gerçekleşen sanal bir toplantıda Peirce, kripto paranın kalıcı olduğuna dikkat çekti:

“[…] Kripto için iyi çalışan bir düzenleyici çerçeve oluşturmak istiyorum.”

Pierce ilk döneminde, kripto para birimleri için incelikli ve pozitif düzenleyici vizyonunun bir sonucu olarak “kripto anne” lakabını edindiği için kripto endüstrisi bu gelişmeyi memnuniyetle karşılayacaktır. Yeni komisyon üyesi olarak görev süresi 5 Haziran 2025’e kadar sürecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.