Credible Crypto: Ethereum ve XRP, Bitcoin’in Meteorik %500 Artışını Takip Edecek

Popüler trader ve analist Credible Crypto, ikinci ve beşinci en büyük kripto varlıklarının Bitcoin’e benzer bir ralliye hazır olduğunu söylüyor.

Ethereum (ETH)

Bir dizi tweet’te, Credible Crypto, Ethereum’un; Bitcoin’in 2017’nin en yüksek seviyesini kırdıktan sonra fiyatı üçe katladığında ortaya konan senaryoyu takip ettiğini söylüyor.

BTC’nin 20.000 dolar seviyesini kırıp birkaç hafta içinde 60.000 dolara uçtuğu zamanı hatırlıyor musunuz? ETH de artık lideri takip etmek istiyor. 3.000 dolar sadece başlangıç.”

Bir takipçi tarafından Ethereum için bir fiyat hedefi belirtmesi istendiğinde, Credible Crypto, ikinci en büyük kripto para biriminin “en az 8.000 ya da 10.000 dolara ulaşmasını beklediğini ortaya koyuyor.

Şu anda Ethereum 3.500 doların biraz altında işlem görüyor, yani Credible Crypto’nun tahmini gerçekleşirse %130 ile %190 arasında yükselebilir.

Ripple (XRP)

XRP durumunda ise, kripto tüccarı, Ethereum’a benzer bir senaryoyu takip edeceğini söylüyor.

Kripto para birimi trader’ı ve influencer, 90 sent ile 1 dolar arasında fiyatlandırıldığı sırada XRP satın aldı. XRP yazım sırasında 1.46 dolardan işlem görüyor. Bu hissenin bir kısmını satmış olsa da, dijital varlık şu anda aldığı fiyattan %45 ile %60 arasında artmış durumda.

Credible Crypto, piyasa değerine göre en büyük beşinci dijital varlık geri çekilme yaşarsa XRP alımını artıracağını söylüyor.

“İdeal satın alım” bölgesindeki satın alımlarımın olduğu noktaya göre yaklaşık %60 artış yaşadı. Şimdi H4 arzına giriyoruz. Burada bazı kârlar kilitleniyor ve XRP’de düşüş olursa yeniden yükselecek.”

Kaynak: Crypto/Twitter

Credible Crypto; Ethereum ve XRP dışında, Bitcoin’in 60.000 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşı karşıya olduğuna ve muhtemelen satın alabileceği bir nokta olan 52.000 dolara düşebileceğine işaret ediyor.

“Bu yüzden direnç seviyesinde temkinli davranıyoruz. Eğer başarabilirsek, büyük olasılıkla 52.000 dolar seviyesinden long(uzun) pozisyon* açarım.”

Amiral gemisi kripto para birimi, yazım sırasında 55.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Kaynak: Crypto/Twitter

*Yatırımcıların fiyatların yükseleceğine inandıkları durumlarda oluşturdukları işleme, “long pozisyon” veya “uzun pozisyon” açmak denir. İlerleyen günlerde fiyatın yükseleceğini düşünen bir yatırımcı, spot borsadan söz konusu kripto para birimini satın alabilir. Vadeli işlemler, opsiyon ürünü ya da farklı bir türev ürünü ile long pozisyon açabilir.

Fakat uzmanlar bu tarzda yatırım stratejisinin sürdürülebilir olmadığını ve kripto paraların çok fazla oynaklığından dolayı yüksek derece risk içerdiğini belirtiyorlar. Ayrıca uzmanlar yatırımcıların kripto para alanına tüm mal varlıklarıyla ve bilinçsizce yatırım yapmalarının faturasının ağır olabileceğini ifade ediyorlar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.